12. dub, 2018

PETR HAMPL: Trumpův konec? & Syrští křesťané přes palubu

Trumpův konec?

Donald Trump vyhrál volby na základě jednoznačného slibu, že se Amerika přestane zaplétat do cizích válek a že postaví zeď na hranicích s Mexikem. K hraniční zdi ještě neexistují ani plány a americká armáda válčí na straně džihádistů v islámských zemích.

Nejlepší vysvětlení Trumpova jednání podala Ann Coulter, když napsala, že Trumpův mozek se jmenoval Steve Bannon. Bannon byl hlavním ideologem, šéfem strategie a osobně řídil volební kampań proti Clintonové. Když Trump připustil, aby ho neokoni vyštípali z Bílého domu, stal se jejich hračkou. Pokaždé má dobré úmysly a pokaždé ho neokoni doběhnou. A rozdíl mezi neokonzervativci a neomarxisty je čistě kosmetický. Ve skutečnosti stoupenci těch dvou ideových směrů postupují ve shodě.

Trumpovi se stalo osudným, že na chvíli uvěřil, že příslušníci tzv. solidní pravice jsou slušní lidé a že je možné s nimi spolupracovat. Ani náhodou! Jsou to elitáři, kterým je sympatičtější Soros než obyčejní lidé. Pokaždé se nakonec postaví proti lidem. V Americe, v Británii, ve Francii, v České republice. Pokaždé ten stejný vzorec.

Syrští křesťané přes palubu

Syrští křesťané zoufale volají o pomoc. Americký útok by pro ně znamenal rozsudek smrti. Jak reagují oficiální evropské církve? Papež útok tiše podpořil, ostatní dělají, že nic nevidí. I český křesťanský tisk řeší důležitější věci - třeba kultovní detaily náboženských obřadů. Když šlo o ochranu důstojnosti džihádistů, to vystartovali rychle, ale vyvražďování křesťanů - z toho dotace nejsou. Hnus.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 12.4.2018