15. dub, 2018

PETR HAMPL: Poznámky k agresi proti Sýrii

Když nějaký stát není schopen zvládnout své vnitřní politické pnutí bez toho, že by pravidelně zabíjel lidi v jiných zemích, pak je to gangsterský stát nebezpečný všem.
Kdyby OSN a mezinárodní společenství opravdu fungovalo, muselo by se dnes spojit proti teroristickým státům USA, Francie a Velká Británie. To se pochopitelně nestane.
Včera jsem v Berouně mluvil hlavně o kolektivním idiotismu. Tak se teď dívejte. Uvidíme přehlídku bezmozků bez svědomí.

X

V dnešních diskuzích se můžeme setkat pouze se dvěma stanovisky. Na jedné straně jsou lidé, kteří se snaží zjistit fakta, porovnat, analyzovat, udělat si názor. Na druhé straně jsou lidé, kteří opakují fráze a jsou hrdí na to, že o nich vůbec nepřemýšlí.
Jen je trochu matoucí, že když má někdo na vizitce "analytik", "expert", "odborný redaktor", "ministr zahraničí" apod., měli bychom tendenci čekat, že budou schopni přemýšlet o tom, co říkají. Ani náhodou! Právě do téhle skupiny se opakovači frází koncentrují nejvíc.

X

Z vyjádření Institutu Václava Klause:

Ve stejný den česká vláda navyšuje počet možných účastníků našich armádních „misí“ o 270 na rovnou tisícovku. České zájmy budou naši chlapci hájit v pouštích a horách Afghánistánu, Sinaje, Mali, a také v Kosovu. Že tam žádné zájmy nemáme? Dnes se tomu ale neříká zájmy. Jde údajně o prosazování hodnot. Dívejme se dobře, jaké hodnoty budou v příštích hodinách přineseny do Sýrie.

Celý text je k dispozici tady:

http://institutvk.cz/clanky/1114.html

X

Syrští křesťané zoufale volají o pomoc. Americký útok by pro ně znamenal rozsudek smrti. Jak reagují oficiální evropské církve? Papež útok tiše podpořil, ostatní dělají, že nic nevidí. I český křesťanský tisk řeší důležitější věci - třeba kultovní detaily náboženských obřadů. Když šlo o ochranu důstojnosti džihádistů, to vystartovali rychle, ale vyvražďování křesťanů - z toho dotace nejsou. Hnus.

X

Ruská vláda opět předvedla, že nehraje divadlo pro média, ale že brání zájmy své země. Nenechala se zatáhnout do konfliktu a zároveň zajistila, že bojeschopnost syrské armády nebyla postižena. Takhle to vypadá, že když politiku nějaké země neurčují mediální klauni, ale státníci s podporou skutečných stratégů a expertů. To jsem dnes řekl, mimo jiné, na Svobodném vysílači.

Celý pořad si můžete pustit tady:

https://www.svobodny-vysilac.cz/2018-04-14-sv24_hampl_stefec_vitova_182min/

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 15.4.2018