21. čvc, 2018

PETR HAMPL: Proč je dobré být pokládán za rasistu

Nizozemský ministr zahraničí Stef Blok se nechal slyšet, že nemůže poslat migranty do Prahy, protože by je tady Češi hned zmlátili. V komunitě politických profesionálů nejspíš vznikla představa, že průměrný pražský hipster - cestou do kavárny na sójové laté - přibere baseballovou pálku a pro ukrácení dlouhé chvíle zmlátí nějakého arabáče nebo negra...

Je rozhodně pozitivní, že Češi takovou pověst mají. Je to mnohem lepší než kdybychom byli pokládáni za podobné ubožáky, jako jsou Angličani, Švédové či Němci, kteří bez odporu vydali svojí zemi drancování a své ženy znásilňování. A je to také nesrovnatelně bezpečnější.
Dělejme všechno pro to, abychom takovou pověst posílili (myslím tím psané a slovní projevy, zejména v cizích jazycích). A využijme této příležitosti, abychom poděkovali sluníčkovým spoluobčanům. Tak dlouho tupili vlastní národ v cizině, až to tomu vlastnímu národu pomohlo. Děkujeme!

Dovětek: Přibližně po hodině byl tento status vymazán, napsal jsem tedy následující:

Takže další rekord. Pouhou hodinu trvalo facebooku, než mi vymazal post, ve kterém jsem psal, že je pro nás lepší a bezpečnější být pokládáni za násilné rasisty než za ubožáky, jakými jsou Angličani, Němci a Švédové. Za ubožáky, kteří bez odporu vydají svoji zemi k drancování, své ženy ke znásilňování a své národy ke genocidě. Tak schválně, jak dlouho vydrží tenhle.

Druhý dovětek: Vydržel 10 minut.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 21.7.2018