7. lis, 2018

PETR HAMPL: 3 krátké glosy

Zbyteční muži / Podle redaktorů Respektu / Topolánkov
 
Zbyteční muži...

K řečem o tom, že muži se stávají zbytečnými, si dovoluji připomenout, že existuje činnost, ke které evoluce připravila mužský mozek téměř dokonale - zabíjení jiných lidí. A je příliš mnoho důvodů domnívat se, že vstupujeme do období, kdy právě tahle schopnost bude základní podmínkou přežití.

Podle redaktorů Respektu...

Podle redaktorů Respektu planetu nejvíc ohrožuje rodina s hodně dětmi, co často létá do New Yorku. Vychází mi to na manželství biomatky a vysokého korporátního manažera.

Souhlasím, že takoví lidé představují hrozbu. Ale ne svou spotřebou, nýbrž svým naučeným imbecilismem a neutuchající potřebou neustále něco vnucovat normálním lidem. Konec konců, právě v téhle skupině je víc čtenářů Respektu než kdekoliv jinde.

Topolánkov...

Když si někdo napíše na plakáty "nejsem vítač," můžete se s naprostou jistotou spolehnout, že to je nejen zarputilý vítač, ale taky bezcharakterní podvodník. Posledním příkladem je Mirek Topolánek, který ještě před pár měsíci vedl antiimigrační volební kampaň, a dnes zjistil, že "migrovat je právo staré, jak lidstvo samo."

Možná je lidské právo migrovat do nějakého topolánkova, ale rozhodně ne do České republiky!

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 7.11.2018