4. dub, 2019

PETR HAMPL: Prima, CNN & zárodky české demokracie

Můžeme s uspokojením sledovat, jak se panství nové aristokracie postupně rozpadá, v souladu s prognózou...
 
 
Ve většině Evropy se situace vymyká vládnoucím elitám z rukou. Zabránit přibývajícím revoltám a místním rebeliím je stále obtížnější. Žádná z nich nemění situaci úplně, ale každá z nich potvrzuje onen starý ukazatel, zda „vládnoucí třída projevuje viditelné známky slabosti.“ 
 
Skuteční a domnělí příslušníci elit jsou tedy stále nervóznější. Logicky. To, že Sorosovi lidé dokázali protlačit svou loutku do čela 5milionového Slovenska, je jen chabá útěcha – oproti Rakousku, Itálii, měnícím se poměrům ve Francii, a konec konců i Německu, kde na jedné straně roste AfD, na druhé Zelení (což nakonec taky není špatné, protože jejich vláda by směřovala k rychlejšímu zhroucení systému). 
 
To všechno ale rozhodně neznamená, že by síly usilující o zničení civilizace rezignovaly. Zesilují tlak a nikdo předem nemůže vědět, jestli se jim přece jenom nepodaří otočit trend. Evropská komise a jí podřízené organizace dělají pro likvidaci evropských zemí a národů vše, co jenom je v jejich silách. Stejně tak politické neziskovky. Ale vedle toho je útok veden ještě po další frontě, jíž jsou velké peníze, resp. vlastnictví médií. Multikulturní elity mají v tuto chvíli neomezené finanční zdroje – konec konců, vždyť ty peníze samy tisknou. To znamená takové finanční zdroje, že si mohou koupit doslova cokoliv. 
 
Vidíme tedy stále tentýž trend. Jakmile vznikne médium, které si získá slušnou důvěru veřejnosti a sledovanost, objeví se velké peníze a médium je předěláno na nástroj multikulturní (rozuměj islamizační) propagandy. Třeba v Polsku koupila Sorosova skupina síť nejposlouchanějších rozhlasových stanic. 
 
Totéž probíhá v České republice. O chování Bakalova vydavatelství Economia se asi nemusíme šířit. Dnes fakticky tvoří jeden celek s Českou televizí, kterou Soros získal tak, že klíčoví lidé mají či měli vedlejšáky v jeho neziskovkách. Před pár měsíci následoval Seznam. Není známo, co jeho vlastník Ivo Lukaševič s kým vyjednal, a co za to dostal, ale viditelně došlo ke skokové změně. Do té doby neutrální, nestranné a celkem různorodé zpravodajství bylo během několika dnů přeměněno na jednostrannou propagandu. Vše realizují ostřílení hoši, co předtím dělali špinavou práci pro Bakalu. Vznikl tak propagandistický moloch zahrnující Seznam s několika miliony uživatelů, veřejnoprávní média a Bakalovu Economii. 
 
Teď to, žel, vypadá, že je na řadě televize Prima. Vybudovala kvalitní nezávislé zpravodajství, které je zajímavé a na české poměry relativně vyvážené. Mezi komentátory jsou osobnosti jako Benjamin Kuras nebo Petr Žantovský. A do toho přichází – jako blesk z čistého nebe – zpráva a navázání spolupráce se stanicí CNN známé už řadu let jako Communist News Network. Jedná se o tupou naomarxistickou propagandu, která už ani nepředstírá objektivitu. Propagandistický kanál je v USA terčem všeobecného posměchu a opovržení, sledovat klesla na zlomek hodnot před 10 lety. Mezitím otevírá CNN pobočky v dalších zemích. Všude se zaměřuje na radikální agitaci ve prospěch globalistických sil. 
 
Je to konec nezávislé Primy? Přinejmenším je to důvod ke znepokojení. 
A nevěřme, že vznikne konkurence České televizi v tom smyslu, že by se závodilo o nestrannější či úplnější zpravodajství. Před pár lety jsem v článku o rdousícím vlkovi demokracie napsal (https://petrhampl.com/babis-demokracie-media), že konkurence v médiích vede k vyšší kvalitě zpracování informací, ale nikoliv úplnějšímu či dokonce nestrannému informování. Dnes si kladu otázku i nad tou kvalitou. 
 
Sblížení Primy a CNN je rozhodně špatná zpráva. Navzdory tomu, že v pražské kavárně dočasně vyvolala paniku. A můžeme jen doufat, že nějaká lukrativní nabídka neleží na stole majitelům Parlamentních listů. 
 
Nicméně ke změně společenského a politického trendu to stačit nemusí. 
 
Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 4.4.2019