8. srp, 2019

PETR HAMPL: Proč podporuju nadcházející vlastenecké setkání v Příčovech

Zatímco v Praze budou v sobotu veřejně vystavovány pohlavní orgány, na zámek Příčovy u Sedlčan může v tentýž den, tj. 10. srpna, přijet každý patriot. Pozná tam zajímavé lidi, s jejichž myšlenkami se třeba už setkal v nezávislých médiích...

U příležitosti Mezinárodního dne původního domorodého obyvatelstva proběhne na zahradě příčovského zámku dne 10. srpna velmi zajímavá celodenní akce. Účastnit se jí doporučuji každému samostatně myslícímu člověku, který se nedá opít rohlíkem propagandy, kterou šíří média hlavního proudu. Přijede několik desítek vlasteneckých spisovatelů, myslitelů, aktivistů, politiků… prostě zajímavých osobností. Účastníci všechny uslyší v panelové diskuzi, ale budou mít možnost s každým neformálně hovořit.

Kdo bude veřejně hovořit

Jaroslav Bašta, Ivo Budil, Jaroslav Foldyna, Ivo Gec, Petr Hampl, Viktorie Hradská, Ladislav Jakl, Martin Konvička, Benjamin Kuras, Stanislav Novotný, Lenka Procházková, Michal Semín, Jaroslav Štefec, Radoslav Štědroň, Alexander Tomský, Milan Vidlák, Petr Žantovský… seznam potvrzených roste každým dnem. Pokud vím, ještě nikdy se nepodařilo dostat tolik výrazných vlasteneckých osobností na jedno místo v jeden čas. Program začne mší v 10 hodin ráno. Panelové diskuze budou probíhat od 12 hodin přibližně do šesti, vrcholem večera bude vystoupení skupiny Gospel Time Zuzany Stírské.

Domorodci všech zemí, spojte se

Proč je připomínán právě Mezinárodní den původního obyvatelstva? Tento svátek se totiž každoročně slaví 9. srpna, v den před naším vlasteneckým setkáním, jehož hostitelkou je MUDr. Alice Tomková, lékařka, která prostě nechce pasivně přihlížet pomalé smrti vlastenectví a jeho ostrakizování. International Day of the World's Indigenous Peoples, jak zní název výše zmíněného svátku v angličtině, byl vyhlášen Valným shromážděním Organizace spojených národů v prosinci 1994. Jeho cílem je podpora a ochrana práv světového domorodého obyvatelstva. Ptáte se mě, co s tím má společného naše akce v utěšené středočeské krajině? Je to prosté. Jestliže jsou chráněna veškerá původní etnika a národnosti, proč by se vše nemělo týkat také Evropanů? Kdy jindy by měl být takový svátek připomínán než v době, kdy někteří intelektuálové propagují „bílou genocidu“, kdy se původní evropské obyvatelstvo ocitá v mnoha místech v menšině a kdy probíhá systematická kolonizace oblastí původně německých, francouzských, švédských či anglických? Ostatně, nová předsedkyně Evropské komise již dala jasně najevo, že trvalý přísun muslimských a afrických kolonistů na náš kontinent považuje za zcela přirozený a neodvratný proces. Půjde-li vývoj takto dál, jen otázka času, kdy se masivně dotkne i naší líbezné země. Nečekejte ale žádnou politickou demonstraci. V Příčovech proběhne inteligentní kultivované setkání na úrovni. Ukázka toho nejlepšího, co nabízí evropská civilizace.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 8.8.2019