11. úno, 2020

PETR HAMPL: Západní racionalita versus KSB

Debata mezi pány Hamplem (popperovský kritický racionalismus) a Vavruškou (koncepce společenské bezpečnosti) byla překvapivě vstřícná až přátelská...

Pan Vavruška je kultivovaný inteligentní člověk. Na rozdíl od magorů, kteří se hádají pod mým profilem, neprosazoval konspirační teorie.

To znamená, že:
- globální prediktor je zatím jen předběžná hypotéza,
- Pjakin je kontroverzní postava a nemůže být pokládán za autoritu,
- o fantasmagoriích toho typu, že základem západní civilizace je židovská nadřazenost, nepadlo ani slovo (ač je jimi web leva.net doslova prošpikován).

Pan Vavruška představil KSB jako teoretický rámec pro řízení procesů.

V této podobě je to dobře akceptovatelné a v některých situacích užitečné.

Snad to bylo užitečné i v tom, že jsme si společně vyjasnili, jak přemýšlet o společnosti a o dějinách, aby to vedlo ke smysluplnému výsledku.

Poděkování patří přátelům z Generace identity, kteří celou akci vymysleli a perfektně zorganizovali.

Video zde:

https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/295825661378689/

A ještě dovysvětlení. V poslední době jsem se setkal s několika stoupenci KSB, kteří zpočátku byli schopni blahosklonně akceptovat, že jsem ještě nedorostl plnému a bezpodmínečnému pochopení jejich teorie. Když k tomu přidáme články o tom, že skutečným základem západní civilizace je židovská nadvláda a že nás od té nadvlády může osvobodit pouze pravý islám nebo tvrzení o tom, že Stalin byl tajným imámem, není pochyb o tom, že se jedná o něco výsostně podezřelého. Spolu s tvrzením, že KSB je projevem vyšší zjevené pravdy je celkem jasné, že jsme narazili na sektu. Nakonec jsem tedy velmi rád, že existuje taková verze KSB, která je dobře akceptovatelná i pro rozumné lidi

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 11.2.2020