15. čvn, 2020

PETR HAMPL: O Skautingu dneška (video)

Před časem jsem v tomhle videu prohlásil...
 
Že kdyby dnes žil zakladatel Skauta Robert Baden-Powell, tak by ho dnešní politicky-korektní Skauti, označovali za nacionalistu a rasistu, nejspíš by byl z hnutí vyloučen, blokovali by ho na sociálních sítích a možná by došlo na vytlučená okna. Mladí nadšenci se tehdy vztekali, že prý Baden-Powell byl vzorný multikulturalista atd. Teď strhávají jeho sochu.

V druhé epizodě videopořadu Prolomení hradeb se říká mimo jiné:

Skauti nově představují absolutně nelogickou směs. Proč by se měli utužovat a trénovat v přežití, když preferují zbabělost, ubožáctví, zánik vlastního národa, vlastní civilizace a vlastní rasy? To nedává žádný smysl. To nejde dohromady.

Můžeme tedy předpokládat, že během další generace se budou Skauti učit spíš prezentacím v zasedačkách a podávání stížností než rozdělávání ohně a spíš fňukání než posilování vůle. Až to postupně přestane kluky bavit a přestanou tam chodit. Vedení organizace to bude úplně jedno, protože jsou stejně financováni z dotací. Od drsnějších pobytů v přírodě tu bude domobrana. Ta, ostatně, odpovídá tomu, čím Skauti původně byli.

Video zde:

https://www.facebook.com/sociologpetrhampl/posts/2558347127760928

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 15.6.2020