9. zář, 2020

PETR HAMPL: O řediteli Raifky & těch ostatních...

Generální ředitel raifky se stal nejslavnějším bankovním generálním ředitelem v zemi, když hrubě urazil ty lidi, na jejich odírání je postaven jeho blahobyt...

K tomu nechutnému citátu už bylo napsáno dost komentářů.

Nicméně možná vás bude zajímat, jak se takový člověk vyšplhá do křesla generálního ředitele jedné z největších bank v zemi. Bývaly doby, kdy takovou práci mohl dělat třeba válečný veterán, který se vyznamenal, nebo jiná významná osobnost. To je pryč, to je jasné. Ale čekáte třeba někoho, kdo objevil nový způsob investování, kdo vybudoval síť poboček v nějakém obtížném regionu, napsal řadu knih, je všeobecně respektovanou osobností ve finančním světě. Tak to asi budete muset někam jinam.

Josef Langmayer přišel do banky v roce 2007 a velmi rychle se stal kontrollerem. To je takový zvláštní účetní, jehož práce je posuzovat ostatní lidi a činnosti, jestli přinášejí dostatečný zisk. Nejdřív kontroloval jen malé oddělení, ale asi mu to šlo hodně dobře, tak ho povyšovali a povyšovali… až do představenstva. Není známo, že by měl na něco nějaký názor. Není známo, že by něco napsal. Není známo, že by měl nějaký soukromý život. Prostě stroj na kontrolování kolegů, jestli jsou dost ziskoví.

Pokud vás napadá určitá podobnost s politikem Vystrčilem, nejste daleko od pravdy. Nejspíš jsou plně záměnní. Dělají, co se po nich chce, a nemají žádné rušivé myšlenky ani rušivé city.

Nečekejte, že mu poslední vyjádření zlomí vaz. Takoví lidé mají perfektní odhad, kolik si toho mohou dovolit. Spíš je to jasný pokyn pro všechny manažery Raifky, jaké mají mít názory. V centrále globální skupiny to vidí a určitě to ocení.

VK starší letos v létě napsal, že když má zdravotní sestra 50x nižší plat než bankéř, je to její chyba. Měla si taky vybrat dráhu bankéře. Chci říct, že jsem moc rád za každou, která si nevybere dráhu byrokratické dozorkyně.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 9.9.2020

Zdroj:

https://www.facebook.com/sociologpetrhampl/posts/2630300697232237


 PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!