24. lis, 2020

PETR HAMPL: Nepřizpůsobujme se!

Když jsem před lety vypadl z mainstreamu...

Přišel jsem o nějaké peníze, musel si zvyknout na nižší životní úroveň, přišel o nějaké přátele a hodně příležitostí.

Za to všechno jsem dostal - mimo jiné - SVOBODU! Můžu psát cokoliv, o čemkoliv, a nemusím se ohlížet, komu se to líbí a kdo s tím souhlasí nebo nesouhlasí. Připomínám to proto, že se v poslední době objevili lidé, kteří mi (více méně přátelsky) vysvětlují, že ten nebo onen názor není korektní, a že a pokud na něm budu trvat, přijdu o čísi podporu. Jednou to jsou ultrakonzervativní katolíci, podruhé militantní ateisté, potřetí zastánci toho nebo onoho konspiračního spiknutí, pak zase stoupenci liberální ekonomie - vlastně jen multikulturní sluníčkáři mi nic podobného neradí. Pro ně už jsem mrtvý. JAK MŮŽETE, BYŤ I JEN NA ZLOMEK VTEŘINY, UVAŽOVAT O TOM, ŽE BYCH SE PODŘÍDIL? Copak mě neznáte? Copak nevidíte můj životopis?

Mimochodem, je to i české a vlastenecké. Masaryk vystupoval proti českým národovcům, když se chovali hloupě. A nic nedal na to, že mu pak čeští vlastenečtí studenti chodili házet bláto do oken. Ti stejní, co mu později provolávali slávu.

Nejsem Masaryk, ale to poučení je pro všechny. Buďme národem, kde se lidé nenechávají strhnout davem. Kde rozum a svědomí je víc než souhlas mé bubliny. Nebo se o to aspoň snažme.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 24.11.2020


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!