10. led, 2021

PETR HAMPL: Za Čaputové jako za Stalina

Ve slovenské vazbě byl umlácen prominentní kritik režimu a nitky vedou minimálně do blízkého okolí ministryně spravedlnosti Márie Kolíkové, ne-li ještě výše...

Zpráva už proběhla médii, a ještě se o tom určitě bude mluvit.

Připojím jen dvě poznámky.

Za prvé. Pro kontext a srovnání. Za dvacet let Putinovy vlády nedošlo v Rusku ani k jedinému (!) takovému případu. Ani za Lukašenka k takovým věcem nedochází. Že by se to mohlo dít v tolik kritizovaných Maďarsku a Polsku je absolutně nemyslitelné. Kde je tedy tyranský režim potlačující lidská práva?

Za druhé. Do zakrývání kauzy jsou od začátku zapojena média. Redaktorka Denníku N má k dispozici informace, které může znát jen pachatel nebo někdo velmi zasvěcený. "Nezávislý list" se už ani nenamáhá předstírat nestrannost.

Mimochodem, v České republice se schyluje ke klíčovému procesu s Walterem Kraftem. Pokud by byl odsouzen, mohou rychle následovat Alexander Tomský, Benjamin Kuras, Petr Hampl, Jan Keller, a v podstatě všichni další konzervativně ladění kritici současného režimu. A, světě, div se! Redaktoři Deníku N dostávají informace o vyšetřování rychleji než Walter Kraft.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 10.1.2021

Zdroj:

http://www.novarepublika.cz/2021/01/dnes-to-bol-lucansky-kto-pride-na-rad.html


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!