27. zář, 2021

PETR HAMPL: Antiislám jako mainstream

Šéf Pirátů Ivan Bartoš nechce islámskou Evropu...
 
Předseda vlády Andrej Babiš používá ostřejší výrazivo než bývalé antiislámské hnutí. Francouzský multikulturalista Macron prosadil „zákon na ochranu republiky“, který jde v některých oblastech tak daleko, jak my bychom se tehdy zajít neodvážili.
 
Pro nás z bývalého antiislámského hnutí tím skončila jedna etapa. Už nemusíme burcovat, že islámská migrace je průšvih. To je mainstream. To říkají všichni, kromě pár fanatiků a konspiračních teoretiků v České televizi, Multikulturním centru Praha, pražském magistrátě a jinde. Že by nám někdo poděkoval nebo nás aspoň přestal urážet, s tím počítat nemůžeme. Ale tak to prostě v životě chodí.
 
Jenže to, že všichni ten průšvih vidí, to ještě vůbec neznamená, že se ho podaří odvrátit. Potřebujeme studovat, zkoumat, detailně pochopit mechanismy zkázy a vymyslet, jak je zastavit. To je práce, která obsahuje víc přemýšlení a výzkumných činností a která nepotřebuje pouliční demonstrace ani facebookové kibicování. A kterou za nás neudělá žádný Babiš ani Bartoš (i když k tomu mají neomezené zdroje).
 
Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 27.9.2021

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!