25. úno, 2019

NORMALMAN.CZ: OSCAR 2019 - černobílé kvóty splněny

Letos bez moderátora, protože se černošský komik Kevin Hartse vysněného postu vzdal kvůli svým dávným žertům na adresu homosexuálů. To se totiž nesmí, dělat si z bukvic srandu (ani když jste černej). Jinak to šlo jak po másle (teda černém másle, bílé je zakázané).

 

Nejlepší film: Zelená kniha & Původní scénář: Nick Vallelonga, Brian Currie a Peter Farrelly (road movie černošského pianisty s bílým řidičem po rasistickém Jihu 60.)

 

Scénář podle předlohy: Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott a Spike Lee - BlacKkKlansman (Na začátku sedmdesátých let minulého století se Spojené státy vařily v záplavě demonstrací za lidská práva. V téže době se jeden mladý černý kluk s gigantickým afrem (John David Washington, syn Denzela Washingtona) rozhodl rozšířit řady coloradské policie. Ron Stallworth byl první Afroameričan v tomhle sboru.)

 

Krátkometrážní hraný film: Skin (Kůže) - režie Guy Nattiv (zlej bílej američan, co učí svoje děti střílet a hodnej americkej černoch)

 

Krátkometrážní dokument: Period. End of Sentence. (Perioda. A konec řečí.) - režie Rajka Zahtabčiová (o menstruaci, která přece nemá nic společného s intimností)

 

Výprava a dekorace: Hannah Beachlerová a Jay Hart - Black Panther & Kostýmy: Ruth Carterová - Black Panther, Hudba: Ludwig Göransson - Black Panther (název hovoří jasně)

 

Sošku Oscara 2. herec & herečka běloši, 3. herci & herečky černoši

 

Nejvíc mě baví, že Oscara za hudbu k filmu nezískala Bohemian Rhapsody, ale Black Panther...Tím je v podstatě řečeno vše...

 

Autor: TGM, Praha, ČR, 25.2.2019