HB

8. čvc, 2019

Vážení přátelé, nedávno jsme se s p. Davidem vrátili ze Štrasburku...

Odvezl jsem si pocit, že EU je za současného stavu rozložení politických sil nereformovatelná a nedemokratická instituce mající sice plná ústa demokracie, rovnoprávnosti atd., ale praxe je zcela jiná. Dokladem toho je, že Katalánsko si zvolilo 3 poslance a ti nesmí být v EP, naše frakce ID je zcela vytěsněna z rozhodujících orgánů na které má nárok. Otevřeně se mluvilo ještě před tímto zasedáním o vyhloubení "sanitárního koridoru" proti této frakci a je vyhlouben. O tom hovořil ve svém inauguračním projevu i nový předseda. Tento projev socialisty byl pro tento akt zcela zásadní. Hovořil celkem normálně až do chvíle kdy začal o jednotné Evropě, o jejích občanech které je nutno chránit před nacionalisty a dalšími nezdravými projevy těch, kteří nesouhlasí a že musíme být solidární.... Bla,bla a další socanské žvásty, které jsou už mantrou. Jenže to už nemluvil, on přímo řval do mikrofonu. V tu chvíli jsem vypnul a vytanul mi na mysli obrázek "Duceho" řvoucího z balkonu. 

Jednotná Evropa? To nám neustále perou do hlav a tady u nás se přizvukuje. Najednou je Masaryk spíše škůdce než tvůrce národní samostatnosti, a co ty tisíce mrtvých občanů ČSR jako daň boje za vlast ve 2.SV?

Evropa musí být jednotná, vyzdobená těmi správnými principy spravedlnosti, práva, solidarity a do této Evropy se nehodí, aby v ČR existovalo něco jako Benešovy dekrety, co hyzdí tu idylickou tvář nové Evropy. Proč to píšu? Ve St a Čt jsem viděl Berndta Posselta, předsedu Sudetoněmeckého landsmanchaftu vždy obklopeného lidmi. Kladu si otázku, jak dlouho ještě bude trvat než dostaneme příkaz ZRUŠIT Benešovy dekrety a vrátit co bylo "ukradeno".
 
Autor: Hynek Blaško, Pardubicko, ČR, 8.7.2019
 
Zdroj:
 
1. čvc, 2019
Rozhovor pro Parlamentnilisty.cz...
 
„Uvědomují si demonstranti, že v podstatě propagují nedemokratický přístup k justici, i když se justicí ohánějí?“ ptá se v rozhovoru generálmajor Hynek Blaško. Osobně je přesvědčen, že za celou organizací Milion chvilek stojí politické cíle. A s rokem 1989 by nedělní Letnou vůbec nesrovnával. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž řekl, že z toho, co vybudovali naši předci a za co Čechoslováci zvonili tehdy klíči, nezbylo vůbec nic.
 

Co jste říkal na množství lidí na nedělní demonstraci na Letné?

Já jsem to nesledoval, protože jsem měl jiné povinnosti, ale řekl bych k tomu asi tolik: nevím, jestli si ti lidé uvědomují, že v podstatě popírali princip presumpce neviny. Čili oni propagují naprosto nedemokratický přístup k justici, i když se justicí ohánějí. Nic nebylo skončeno, a dokud není člověk pravomocně odsouzen, tak na něj všichni musejí pohlížet, jako by se nic nedělo. A mně se tohle nelíbí. Já proti demonstracím nic nemám, ať si demonstrují v demokracii, za co chtějí, ale nevím, jestli si uvědomují veškeré aspekty toho, proti čemu protestují.

Protesty jsou jednak proti Marii Benešové, nakonec se rozšířily i na demisi premiéra Andreje Babiše a tak dále. Nejde však pouze o premiérovo obvinění u policie. Pojďme k jeho reakcím na celé dění: Andrej Babiš prohlásil: „Aby někdo veřejně ponižoval paní, které je 71 let a je odbornicí na právo, respektovanou jejími kolegy a celou justicí, to zažívám fakt poprvé. A to jsem na světě 64 let, “ nechal se slyšet Babiš. Domníváte se, že protestující Marii Benešovou ponižují?

Vůbec jsem nepochopil, proč chtějí, aby Marie Benešová odstoupila, z jakého titulu? Vždyť ona nic neprovedla, naopak se snaží nějakým způsobem justici vrátit, co jí možná chybí.

Nechci to nijak zpochybňovat, jen přeneseně sdělím argumenty nejen organizátorů demonstrací, že Marie Benešová například byla proti návrhu zbavit Andreje Babiše imunity v trestním stíhání a že je podporována Milošem Zemanem, byla jeho poradkyní a podobně.

No a co? Co je na tom špatného, že mě podporuje prezident? Co je špatného na tom, že jsem s ním spolupracoval x let? Nechápu, proč na základě takových věcí nebo úvah má někdo po někom požadovat, aby okamžitě odstoupil? To mi naprosto uniká.

Slyšel jste, nebo viděl jste v médiích některá vyjádření?

Ta mi nic neříkají. Jsou jednostranně zaměřená jen k tomu, aby popsala, jak to bylo fantastické a podobně. Mainstream mě prostě nezajímá. Seriózní komentář jsem k tomu nečetl, takže bohužel.

Odcituji vám pár výroků. Například herečka Sandra Pogodová na pódiu řekla, že nejsme, cituji: „otlemení hajzlíci, ale občané země“, Zdeněk Svěrák citoval z pohádkové písničky „zloději z profese nejlepší jsou v okrese“. Bára Basiková sdělila, že by měl Babiš odejít z funkce a měl by se vrátit na Slovensko. Radek Banga vyhecoval demonstranty, cituji: „aby vytvořili takovej bordel, ať nás ten kazisvět pořádně slyší“. Byla některá vyjádření za hranou?

Řekl bych k tomu, že tito lidé si myslí, že budou stále a pořád ovlivňovat dění v této republice. Jako umělců jsem si jich vážil, ale lidi, kteří se propůjčují k podobným věcem, jsem si vážit přestal. Skutečně, ať se na mě nikdo nezlobí, ale ať dělají práci, které rozumějí, a nemontují se do věcí, které se nakonec mohou obrátit proti nim. Zjistil jsem, že takových jako já je hodně. Říkají: Ano, Svěrák, to je pan mistr, natočil nádherné filmy, díváme se na ně dodneška, ale co předvádí dnes? Buď je to projev stařecké demence, nebo – jak se dokonce někdo vyjádřil – je to v podstatě vlastizrádce, který nám tu podsouvá věci, o kterých by měl zrovna tento člověk a jiní další mlčet.

Organizátoři nenechali promluvit na demonstraci politiky, protože chtějí být apolitičtí. Znamená to něco?

Pro mě to znamená asi tolik, že za tím stojí v pozadí někdo, kdo to celé organizuje, a nevím, kde se vzal a kdo to je? Najednou – jak Mesiáš sjel z nebe a budou nás poučovat o morálce a budou nás školit. Apolitický? Proč tam chodí Kalouskové a další a další? Když se na to podíváme, proč lidé také neprotestují proti Schwarzenbergovi, proti Hermanovi a Letům? V čím zájmu to je? Ať už konečně řeknou, v čím je to zájmu?

Milion chvilek má transparentní, veřejně dostupný bankovní účet, kam lidé i dnes denně posílají peníze… momentálně posílají částky s popisem: vstupenka za koncert na Letné, děkujeme!

Chtěl bych vidět jména těch lidí.

Můžete se na jejich webových stránkách podívat.

A teď jsme u toho. Má v tom prsty jakási takzvaná neziskovka Milion chvilek a já říkám, že Andrej Babiš dělá jednu velkou zásadní chybu: bere daně občanů a dává je těmto politickým neziskovkám. Já jsem pro podporu neziskovek, které se zabývají péčí o přestárlé, o sociální záležitosti a tak dále. Ale aby se dávaly peníze těm, kdo nakonec tomuto státu více než škodí a hájí zájmy někoho, koho vůbec nechceme a nebudeme, to už je silná káva. Nad tím by se tito lidé měli také zamyslet. Na co platí daně, když je stát rozdává podobným subjektům. Pak není na důchody, a když se něco semele, v roce dva tisíce nevím kolik, nebudeme mít peníze na důchodce. Tady utíkají ty peníze.

Máte tedy podezření, že za celými demonstracemi stojí něco jiného než jen občanská aktivita?

Stoprocentně. Podle mého názoru zadarmo, nezlobte se na mě, ale zadarmo nemůže být nikdo takhle aktivní. To prostě nejde. A nějaký čtyřiadvacetiletý mladíček, který si usurpuje právo mluvit jménem všech občanů… napřed ať si získá životní zkušenosti a pak přijde a něco vykládá z tribuny. Jinak je to pustý žvanil.

Musíme také připomenout důležitou roli studentů v roce 1989. Byli to právě oni, kdo se vzepřeli, vyráběli letáky, šířili informace. Ti neposlušní a nedostudovaní se rozhodli se postavit a nechci hodnotit, jaký vliv to nakonec mělo. Nemyslíte, že i studentská aktivita může mít význam?

Moc bych rok 1989 nevytahoval, protože když si vzpomenu, co se dělo… vlastně když prosáklo, jak to vlastně všechno celé bylo – raději to nebudu říkat – je to všechno podezřelé. Bohužel.

Vím, že jste řekl, že byste rok 1989 vůbec nevytahoval, ale dělají to nejen česká, ale i zahraniční média, která připomínají, že se tam tolik lidí za třicet let nesešlo…

Jenže všichni, kdo tvrdí, že je to něco jako rok 1989, se hrozně pletou.

To je i má další otázka. Jestli byste mi vysvětlil, jak vy ze svého pohledu vnímáte ten rozdíl?

Tehdy byla zcela jiná situace. Tehdy byli protestující na vlně, jak se táhla celou východní Evropou, a my jsme se k tomu v podstatě přidali. A chtěli jsme, aby se to tady změnilo k lepšímu, aby to, proti čemu byla napsaná Charta 77, proti čemu vystupovala spousta lidí ve Svobodné Evropě, aby se zde začalo žít normálně. A podívejte se na to, jak se tu začalo žít normálně?

Udělali z nás normální montovnu. Otroky, kterým vykládají, že mají jiný žaludek, než ti na Západě, kterým vykládají další snůšku blbostí a nesmyslů, a aby zakryli pravý účel, proto se to všechno stalo. Rozkradli a všechno zničili, banky nám nepatří, zemědělství je na huntě, ať si kdo chce, co chce, vykládá, když se rozhlédnu, je to vidět. Co naši předkové vybudovali, to je všechno pryč. Podívejte na Vysočany v Praze. Co tam dnes je? Nic. Žádný průmysl, všechno zmizelo. Místo toho se postavily domy, ať se pozemek zužitkuje.

Přibývá lidí, zemědělská půda – kam se podíváte – všude stavějí jen na zelené louce. Nevím, čím se za dvacet třicet let bude chtít – dejme tomu patnáct milionů Čechů – živit? To je docela škoda, že už to neuvidím. A tak dále, jedno vedle druhého. Takže proč cinkali lidé klíči a co se z toho stalo? Nic. Všechno se otočilo vzhůru nohama, lumpové a darebáci, kteří byli rychlí, tak si nahrabali a všichni ostatní tady stojíme s dlouhými nosy a lamentujeme, že elektřina je drahá a podobně. Přitom dvacet procent elektrické energie vyvážíme a tak dále. Evropská unie. S jakými ideály jsme tam vstupovali a co se z toho stalo? Je to katastrofa.

Rok 1989 a dnešek nemůže nikdo srovnávat. Dnes, jestliže ti lidé nechodí k volbám a nechávají věcem volný průběh, ať se potom nediví. Teď mohou vyřvávat hesla, jaká chtějí a kde chtějí, ale s tím, co je, nehnou. To je nemožné. V momentě, když začnou něco doopravdy řešit, bude zle a bylo by to asi i méně demokratické, než je to nedemokratické teď.

Autor: Parlamentnilisty.cz, Praha, ČR, 1.7.2019

Zdroj:
 

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Silna-kava-generala-Blaska-Zdenek-Sverak-na-Letne-Bud-projev-starecke-demence-nebo-je-to-jak-se-nekdo-vyjadril-v-podstate-vlastizradce-587421


 

 

23. čvn, 2019

Vážení přátelé uplynulo 70 let od politické vraždy gen. Píky, jak to on sám nazval a já se k tomu připojuji...

Použiji úryvek z jeho posledního dopisu, cit: 
 
"… studí mne však hořká lítost nad tím, že zmizela spravedlnost, pravda – snad jen dočasně – a šíří se nenávist, mstivost, zmizel smysl pro snášenlivost, pro svobodu myšlení a projevu. … Je mi líto, že strach ovládl většinu lidí a že se neodvažují říci pravdu nebo aspoň neříci vyloženou lež buď z donucení, nebo konjunkturalismu. Kam zmizela poctivost a odvaha? Kam zmizelo naše krédo zděděné po mistru Janu Husovi a TG Masarykovi, které jsme tak hrdě sobě a světu připomínali? Pravda? Je to soumrak národního svědomí nebo už temno svobody lidských práv? Ne nemohu uvěřit, neboť génius národa je věčný, přetrvá i bouři a nedá zahynouti …”. 
 
Tato slova posílám lidem, kteří se nechali zmanipulovat a budou se dnes účastnit demonstrace na Letné.
 
Autor: Hynek Blaško, Pardubicko, ČR, 23.6.2019
 
Foto zdroj:
 
 
 
 
14. čvn, 2019
V Bruselu, jsem se zúčastnil setkání vlastenecké frakce...
 
Vážení přátelé, prožívám hektické období a tak nestíhám odpovídat na Vaše zprávy v messengeru a podrobněji se vyjadřovat k některým problémům.

Ve středu 12.06. jsme byli s panem MUDR. Davidem v Bruselu na jednání frakce ENF, která se oficiálně bude nazývat "Identity and Demokracy Group. Byli zvoleni funkcionáři "skupiny" kdy prezidentem byl zvolen italský zástupce, viceprezidenty se stali francouzský zástupce a německý zástupce (AfD). My jsme se oficiálně stali součástí "skupiny" podpisem dokumentu.

Na tomto zasedání byla přijata "Politická deklarace", vyjadřující postoj "skupiny" k současnému stavu EU a cíle, kterých by mělo být dosaženo. Je to velice zajímavé a oba se budeme snažit aktivně přispívat k činnosti skupiny v duchu hesla "ČR na prvním místě".
 

Marine Le Penová spolu s dalšími evropskými politiky představila novou frakci v Evropském parlamentu. Spojuje euroskeptiky napříč celou Evropou, kteří chtějí oslabit sílu Bruselu. 

Nová frakce se jmenuje Identita a demokracie (Identity and Democracy, ID). Mezi hlavní zakladatele kromě Le Penové patří italský premiér Matteo Salvini za Liga. Přidali se AfD z Německa a Svobodní z Rakouska, Strana Finů, Dánská lidová strana nebo SPD za ČR, celkem sdružuje 73 poslanců a je pátá největší v EP.

Autor: Hynek Blaško, Pardubicko, ČR, 14.6.2019
 
Zdroj:
 

https://www.facebook.com/HynekBlasko/posts/2343881479190728

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1041334802921189&set=a.586824368372237&type=3&theater


 

 

7. čvn, 2019

Rozhovor s Europoslancem a generálem Hynkem Blaškem...

Do teď se mlčelo a najednou všichni zjistili, že Babiš hraje s dotacemi levou. Tak se dívá s podezřením na audit Evropské komise k dotacím pro premiérovu firmu. Doporučuje také zaměřit pozornost do zákulisí lidí, kteří organizují protivládní demonstrace.
 

Pane generále, jak se díváte na aktuálně probíhající kauzu kolem premiéra Babiše s dotacemi a auditem Evropské komise? ČR hrozí, že bude muset vracet 451 miliard, do toho přišel druhý audit…

Obecně se na to dívám tak, že bych veškeré dotace zrušil, protože každá dotace je semeniště problému, kriminálních činů. Jeden přihrává druhému a policie nedělá nic jiného, než šetří zneužívání dotací. 

Pokud bychom nakonec peníze museli Bruselu vracet, měl by v takovém případě Babiš nebo i celá vláda skončit?

Položme si otázku, na čí objednávku to celé je? Do teď se mlčelo a najednou všichni zjistili, že Babiš hraje s dotacemi levou. Nezdá se vám to divné? Opravdu už toho docela dost. Jestliže se pořád někdo snaží někde orodovat, aby někdo něco sepsal, aby někdo něco objevil, aby demokraticky zvolený premiér padl, tak komu to má sloužit? Jestli se jim podaří na základě toho všeho rozdmýchat násilí v ulicích, pak jim blahopřeji. To ještě chybělo. 

Současná situace, co se tady děje, to je něco naprosto šíleného, zvrhlého a zvráceného. Aniž by se vyčkalo, jestli se podezření a závěry auditu potvrdí, už to někdo hodí do médií a využívá to proti premiérovi. Presumpce neviny je kde? Ta platí jen pro někoho a někdy. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu, protože se mi z toho dělá zle.

Mimochodem, co říkáte na úterní demonstraci? Měl by s protestujícími Andrej Babiš zahájit dialog, nebo to vnímat jako varování, jak někteří tvrdí?

Snad žijeme v demokratické společnosti a jestli bude na Václaváku milion lidí, mohou svobodně vyjadřovat názory, pakliže nesáhnou k násilí. 

Někteří politici vystoupili s tím, že organizátoři demonstrací jsou podporováni různými neziskovkami, které berou peníze třeba i od George Sorose apod. Co o tom soudíte? Sami demonstrující jasně říkají, že je to projev občanské aktivity.

Domnívám se, že tak, jak to říkal pan premiér, že pokud chtějí vystupovat takovým způsobem, ať se vrhnou na politické kolbiště a zkusí vyhrát volby. To by bylo demokratické. Ale to, co dělají, svědčí o tom, že za nimi někdo stojí. Jinak by to nedělali. Je potřeba se podívat do zákulisí těchto lidí, co za nimi je, co v životě dokázali, kde byli aktivní, proč se najednou objevili jako zjevení a najednou něco organizují. Už tohle svědčí o tom, že za tím někdo stojí a někdo to financuje. Neustále se v naší republice rozdmýchávají vášně. Když to není Čapí hnízdo, řeší se další dotace. Když nevyjdou dotace, vrhneme se na něco jiného. Jak u blbejch na dvorku. Už by někteří mohli vzít rozum do hrsti a spíš bojovat proti tomu, co nám evidentně hrozí. 

A to je co? Konkrétně.

Problémy spojené s migrací. Nenápadně se sem vozí lidi z afrických států, přistávají tady letadla. Jezdí tady po republice autobusy, oni z toho vyběhnou, naloží je do osobních aut a pak zmizí. 

Řeklo mi to už několik lidí, že to viděli. Jestli se mi to jako europoslanci potvrdí, už to bude na pováženou. To jsou problémy, které se musí řešit, protože ohrožují samotnou podstatu českého národa. Ty současné aktuální kauzy, to jsou pitomosti. Musíme řešit věci, které nás přímo ohrožují. Když dojde k tomu, že tu budeme menšina, už nebude co zachraňovat. 

Koncem minulého týdne byl v krátké době už podruhé napaden Ladislav Jakl, který loni za SPD kandidoval do Senátu. Co si o tom myslíte?

Pan Hamáček vyčítá SPD, že jsme zradikalizovali pana Baldu, který pokácel stromy na trať a snažil se vyvolat dojem, že to udělali muslimové, a co je tohle? To je přece to samé! Tím, že se zde neustále napadá legitimita voleb, legitimita lidí, kteří jsou jednoznačně zvoleni, tak se nedivme. Jestliže už dochází k tomu, že se mezi sebou začneme mlátit, pak není daleko doba, kdy na sebe vytáhneme kvéry a Evropská unie s tím nic neudělá.

Objevily se bizarní komentáře, že si za to vlastně pan Jakl může sám pro svůj ostrý jazyk či extrémní politické názory. Nebo názory typu, že tento případ nelze srovnávat s případem napadení poslance Feriho.

To je praštěné, že si za tohle někdo může sám. Člověk může mít názory extrémní nebo neextrémní, ale to neznamená, že ho bude někdo mlátit. Buď jsme v demokracii a bude měřeno všem stejným metrem, anebo v demokracii nejsme, jak už to začíná smrdět totalitou, kdy se popotahují lidé za komentáře na Facebooku a vyhrožuje se kriminálem. Lidé jsou za svoje názory perzekuováni. Dalším příznakem totality je ten, že někdo si dovolí tvrdit, že jeho pravda je skutečná pravda a všichni ostatní, kteří máme jiný názor, jsme špatní a je potřeba tyto lidi mlátit, zavírat, perzekuovat, dehonestovat až do dvacátého kolena. To je hnus! Ať se ti páni od Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a dalších rychle chytí za nos a začnou tyto formy odsuzovat a honem rychle se zasazují o to, aby zde totalita nenastala.

Aktuálně se též intenzivně řeší Rusko, v jehož parlamentu leží návrh zákona, který by okupanty z roku 1968 označil za válečné veterány. Tvrdí se v něm prý také, že okupaci vojsk Varšavské smlouvy označuje za pomoc kvůli potlačení státního převratu. Jak tu situaci vidíte?

Tohle je to samé jako s tím Babišem. Nějaký poslanec Státní dumy, jeden jediný poslanec, podal návrh na tento zákon a tady se z toho dělá, že to už ruská duma přijala. Ve zpravodajství na Primě zaznělo v reportáži, že ruská společnost spíš inklinuje k tomu, aby takový zákon přijat nebyl a že to v roce 1968 skutečně byl akt násilí vůči naší republice. Duma zatím nic neodhlasovala a tady už se to prezentuje, že Rusko, ten “strašlivý válečný štváč a hrozba všemu lidství”, přijalo takový zákon. Vždyť to přece není pravda! Ani v náznacích se nechystá k tomu, že by ten zákon prošel. 

Proč by to někdo zveličoval či nafukoval?

Protože se to někomu hodí. Zase je potřeba mít černou náplň do tiskárny, aby se tu pořádně lidem vylíčilo, jaký je ten Rus dobytek. To teda ne! Je potřeba to vnímat, jak to ve skutečnosti je, nic schváleného není.

Autor: Parlamentnilisty.cz, Praha, ČR, 7.6.2019

Zdroj:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Nezda-se-vam-to-divne-Generalmajor-Blasko-ma-podezreni-ohledne-nacasovani-posledni-bruselske-rany-Babisovi-A-doporucuje-sledovat-zakulisi-organizatoru-demonstraci-584432