EVA HRINDOVÁ

9. kvě, 2021

Konečně pořádné jaro...  

Vždycky, když rozkvetou šeříky, vzpomínáme na jarní dny roku 1945, na dny osvobození. Je celkem jedno, kdy to budeme slavit, ale jedno není, na koho budeme vzpomínat a koho si budeme připomínat.

Jedno je jisté - 9. května 1945 osvobodila Prahu Rudá armáda. Rusové se mohli na nás vykašlat, ale hnali fašisty až do Berlína. Mohli se na nás vykašlat stejně, jako to udělali v roce 1939 naši tehdejší spojenci.

Vidíme to pořád, i dnes. Západ, který lavíruje, zavírá před problémy oči a myslí si, že ustupováním a mlčením něco získá. Tak se chová i dnes k totalitnímu náboženství, které nebudu jmenovat.

A Východ? Možná je někdy buranský, možná jejich způsoby neodpovídají představám zjemnělých liberálů. Nicméně ten Východ, kterým "Západ" opovrhuje, je na vzestupu. Rusko jde nahoru, Čína drtí celý svět. Nebylo by na škodu se od nich něčemu přiučit. 

Rusové nás osvobodili, jsou to stejní Slované jako my, máme s nimi mnoho společného. Možná to ještě budeme někdy potřebovat. Protože dnešek by bez nich nebyl, tak to je...

To hloupé zamlčování faktu, že bez Rudé armády by němečtí fašisté nebyli poraženi, na tom nic nezmění.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 9.5.2021

Zdroj:

https://www.evahrindova.cz/jaro-osvobozeni


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

2. kvě, 2021

Že stát selhává asi vidí většina lidí, Každý má to své, kde narazil...

 
Někdo byl podveden a soudy mu nepomohly. Někdo zažil další nespravedlnosti, které vyplývají ze zaplevelené legislativy nebo z nelidskosti úřadů. Někdo kvůli špatnému fungování státu dokonce zemřel nebo přišel o zdraví.

Sama se o veřejné věci zajímám a svou nejbližší rodinu o všech úskalích informuji a snažíme se dopady špatného stavu státní moci eliminovat. Snažíme se být maximálně nezávislí a svobodní. Pečujeme o své zdraví a využíváme jen nejnutnější služby akutní péče. Proč taky ne, zdravotní pojištění si platím a není zrovna malé – vzhledem na to, jak málo zdravotních služeb využívám.

Ale pak vidím okolo sebe lidi, kteří důvěřují. A plně spoléhají na služby, které má zajistit stát. V konečném důsledku jsou tito lidé absolutně nechráněni. Je mi jich líto. Jsou jen masou, která je lehce manipulovatelná a ovladatelná. Je mi líto mladých žen, které se cpou hormony, protože mají pocit, že tak budou více svobodné. Je mi líto seniorů, kteří svému lékaři věří každé slovo a ládují se všemi léky, které jim farmacií zkorumpovaný lékař předepíše. Je mi líto rodičů, kteří vychovávají své děti ke zničující toleranci a slabosti. Je mi líto lidí, kteří se upnuli k neprověřeným vakcínám a teď trpí a jejich podvolení se ohrožuje zdraví celé společnosti. Je mi líto lidí, kteří uvěřili tomu, že nenávist je znakem slušného člověka a že konfrontace a válka je lepší jak domluva.

Tito všichni věří státu. Že on je tím garantem správnosti, spravedlnosti a pravdy. A tak věří školství, zdravotnictví a justici. A naučili se nepochybovat. Zlí lidé, kteří chtějí druhé ovládat a vydělávat na nich dosáhli svého. Protože se jim splnil sen. Pochybnosti jsou zlé, otázky jsou nepřípustné. Cenzura se děje a děje se v zájmu zla.

Často hovořím se svou kamarádkou, která ještě před pár lety žila v nevědomosti a bez potřeby klást otázky. Tehdy měla spokojený život. Dnes prohlédla a to, co vidí ji stejně jako mě děsí. Masa lidí, která nechce nic vědět a nutí k tomu i ostatní. Masa lidí, která přistupuje na omezení své svobody a dnes i na zásadní poškozování svého zdraví a zdraví svých dětí. A nutí k tomu i ostatní.

Co s tím? To je otázka, kterou si klademe každý den stokrát. Co proboha s tím? Jak uchránit sebe a varovat společnost? Jak zabránit tomu nejhoršímu? Jak, jak?

Nejde s tím nic dělat. Lidé se musí probudit sami. Nemůžete je k tomu nutit násilím. A nemůžete se ani vystresovat z toho, co vidíte. Musíte ochránit sebe a své blízké a dělat maximum pro to, aby se okruh lidí, kteří to vidí, zvětšoval. To je naše jediná naděje. A řekněme si – nenasytnost uzurpátorů roste každým dnem a dělají velké chyby. Nutí dělat lidi neskutečné věci a tím se odkopávají. Jen ať tlačí na pilu! Jen ať nutí lidi dělat psí kusy, které už jim nesežere ani ten nejtupější občan. Jen houšť a větší kapky! Protože to je cesta k našemu prozření a k následnému probuzení.

Už je nejvyšší čas vzít si zpět vládu nad našimi životy.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 2.5.2021

Zdroj:

https://www.evahrindova.cz/stat-selhava-na-cele-care-uz-neslouzi-obcanum


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

15. dub, 2021

Jistě se všichni shodneme na tom, že koronavirová krize je velkým přelomem, za kterým už všechno bude jinak... 

Kdo byl vnímavý i před pandemií, vidí, že se jen na hladinu vynořil vrchol ledovce, který byl doteď skrytý. Celá pandemie stojí na pevných základech, které byly budovány mnoho let. Nebude lehké ten ledovec rozdrtit. Bude naše životy od teď ničit zcela nepokrytě.

Mnoho lidí věřilo, že nic temného a zlovolného není pod hladinou skryté. Věřili a možná věří i teď, že vše je průzračné a neexistují žádné zájmy, které by ignorovaly zdraví a svobodu jednotlivců. Laskaví průmyslníci neupřednostňují své zisky a klidně je omezí v zájmu dobra celého lidstva. Andělé v bílých pláštích jsou neomylní a jediné, co vede jejich činy, je Hippokratova přísaha. Jistě...

Občas se někdo zpod hladiny vynořil a hlásal: „Pozor, dějí se tam špatné věci, dávejme si na to pozor. Nebuďme tak důvěřiví, už se ten ledovec vynoří a vlna nás smete!“ Ale byl umlčen halasným pokřikem lidí, kteří kroužili po hladině na bílých loďkách a nechtěli si kazit pěkné dny, kdy neexistuje žádné zlo a špatné zájmy.

Smutnou pravdou ale je a dnes už to nejde skrýt žádným způsobem, že motivací lidí a firem jsou spíše peníze než laskavost a zodpovědnost. Ani ty firmy, které mají ve svých erbech zdraví a péči o lidi, se nechovají jinak. Honba za ziskem stojí nade vším. Jak jsme na to mohli zapomenout? Žádná libá slova a deklarace laskavých zájmů na tom nic nezmění. Firmy chtějí vydělávat a je jedno, co vyrábí.

Obludná pravda se teď vynořila nad hladinu a rozlévá se do všech směrů. Máme jediný úkol – pochopit to. Vrátit se na začátek a začít znovu. Podívat se na svět s odstupem a pochopit naši úlohu v něm. Přijmout zodpovědnost za svůj život a žít ho s respektem k přirozenému řádu věcí.

Všechno je v zájmu peněz a zisků narušeno a téměř zničeno a my jsme to dovolili, dokonce jsme se i podvolili. Půda je vydrancovaná, zkázonosná chemie je všude a už nám neslouží, ovládá nás. V zájmu pokračování zkázy v zájmu peněz je brutálně omezována svoboda slova. A nejen ta. Lidé už nemohou rozhodovat sami o sobě, nemohou rozhodovat o svých dětech. Jak dlouho to ještě vydržíme?

Teď – právě dnes – každý jeden člověk bude muset udělat rozhodnutí. Chci žít svobodně a zdravě? Dokážu se podívat pravdě do očí? Dokážu si vzít svůj život zpátky? Zvládnu být zodpovědný sám za sebe? Vystoupím ze svých komfortních zón a přijmu pravdu o sobě a o světě?

Vidím, že takových lidí přibývá. Malé pramínky se začínají spojovat. Mnohé ale také ztrácíme. Kdo není schopen postavit se za svou svobodu a svobodu svých dětí, kdo se slepě podvoluje příkazům a zákazům, ten zůstane na suchu a životadárné pramínky, potoky a řeky mu zůstanou zapovězeny. Abyste se v proudu udrželi stačí jediné – dokázat říct NE a konat bytostně ve skutečném zájmu svém a svých dětí, nikoliv v zájmu cizího kapitálu.

A nemusíte to dělat halasně a s praporem nad hlavou. Dělejte to tam, kde je třeba. Každý den svého života. V nové éře už nebudete mít na výběr. V nové éře jsou jen dvě možnosti – pravda nebo lež, život nebo smrt. Co si vyberete?

P.S.: Více o tom, jak se dnes umlčují lidé a jak novým způsobem funguje cenzura, se dozvíte v knize Šest pilířů cenzury: http://eshop.nastvanematky.cz/sest-piliru-cenzury-oto-jurnecka/

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 15.4.2021

Zdroj:

https://www.evahrindova.cz/skoncila-dalsi-era


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

30. bře, 2021

Tragická smrt Petra Kellnera mě přivedla k zamyšlení nad rizikem v životě...

Nezdá se vám, že se všechno obrátilo? Jakoby mírná rizika, která patří k životu, najednou byla zveličována a ta skutečná zase bagatelizována.
 
Potkávat se s lidmi, smát se na ně, zpívat, podávat si ruce, objímat se s prarodiči, je najednou velkým rizikem. Najednou je rizikem i chození dětí do školy, sportování v kolektivech a radování se na kulturních akcích. Nepřevrátilo se nám to trochu? Žít a reagovat na okolní svět je vždy trošku rizikové. Ostatně auto vás může srazit i na přechodu. Ale je to riziko rozložené do mírných dávek a očekávatelné. Každý ho může svým vlastním přičiněním eliminovat. Na přechodu se rozhlédnete, děti otužujete, sami sebe podporujete ve zdravém stylu života. Nic vám nebrání a ta každodenní mírná rizika prostě minimalizujete.

Ale ta velká rizika, která nijak neovlivníte, bagatelizujeme. Lyžovat na vrcholcích nepřístupných hor? Jistě to je krása, ale také riziko, které nemusíme podstupovat. Lézt na osmitisícovky? Jistě zážitek, ale každý ho nepodstoupí. To riziko je velké a proto ten zážitek musí být obrovský. Proto se to dá pochopit.

Ale co rizika vysoká, ale bez zážitku? Proč taková podstupujeme? Čtu teď jednu strašnou knihu o třicetileté ženě, která je single. A není to první kniha, film, které to ukazují. Nezměrná promiskuita, kdy si ženy dobrovolně devastují svůj organismus rizikovým sexem. Bez nějakého velkého zážitku... Proč to dělají? Když už mám jít do rizika, že se nakazím nějakou chorobou nebo neplánovaně otěhotním, tak ať je to aspoň zážitek, na který se nezapomíná. Nebo když už tedy podstoupím riziko vakcinace, ať za to dostanu nějaký zdravotní benefit. Ale podstoupit velké riziko kvůli nemoci, která je pro většinu lidí rizikem minimálním? Nemáme to nějaké pomotané?

Život je riziko - každý den se může něco stát. Drobná rizika k životu patří a ta velká podstupujme jen za velké zážitky a velké bonusy!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 30.3.2021

Zdroj:

https://www.evahrindova.cz/zivot-riziko


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

28. bře, 2021

Březen 2021 je dvanáctým měsícem nouzových stavů a mediální hysterie, která mnohé drží v šachu a strachu...

Po roce tak můžeme bilancovat a dát si na stůl vše, co se vyjevilo a zobrazilo.

Koronavirus je průvodním znakem nemoci covid-19, která prokazatelně mnohé silně potrápila a přispěla i k mnoha úmrtím. Přesto celková čísla nesplňují podmínku k vyhlášení pandemie. Proto WHO vtipně tyto podmínky změnila. Je třeba také říct, že covid-19 není žádná nemoc, která by zabíjela lidi na potkání a ohrožovala tak nebezpečně lidskou společnost. Děti, mladí lidé a zdraví všech věkových kategorií nemoc bez problémů zvládnou.

Jak se tedy mohlo podařit z ní udělat strašáka?

Globální zájmy farmafirem a finančního kapitálu se vzácně propojily a jejich společný tlak na média a politiky dokázal vytvořit podhoubí pro nesmyslná opatření. Tak nápadně vyhovující právě určitým firmám. To, na co upozorňovali mnozí a byli považováni za konspirátory, se stalo skutečností. Masivní vakcinace je cílem této agendy naprosto jednoznačně. Pokud by cílem politického snažení bylo zdraví lidí, neignorovaly by se možnosti ambulantní léčby a dělalo by se vše proto, aby lidé nemuseli ve vážných stavech být hospitalizováni.

Vidíme ale pravý opak – politici a média neustále straší a tlačí společnost k vakcinaci jako k jedinému řešení. Ignorují, a dokonce cenzurují veškeré zmínky o možné ambulantní léčbě. Ta ale existuje a je doložena protokoly, statistikami a mnohými vyléčenými pacienty. Vitamíny, přírodní látky a levné léky bez vedlejších účinků si tak lidé musí shánět pokoutně a lékaři, kteří jsou ochotni léčit a hledat nejefektivnější řešení, se stávají terčem útoků mediálních a politických. Tvrdá opatření na pozadí mediální hysterie zhoršují u některých citlivějších občanů průběh nemoci a spolu s nulovou ambulantní péčí tak navyšují počty vážných hospitalizací. Tento fakt slouží jako záminka k prodlužování opatření a dalšímu tlaku na vakcinaci jako jedinému řešení situace.

Kdo selhal?

1. Média – ukazuje se, že novináři zcela rezignovali na jakákoliv profesní pravidla. Média se stala prodlouženou rukou globálního kapitálu. Jejich nezávislost je zcela iluzorní. Mnozí globální agendu živí dobrovolně, protože se sami stávají obětí celosvětové manipulace. Tlak inzerujících firem je ale neoddiskutovatelný. Je k úvaze, co je horší: vedoucí úloha komunistické strany (jak jsme to znali v minulém režimu) nebo vedoucí úloha globálního kapitálu (realizovaná prostřednictvím nákupu inzerce).

2. Politici – chovají se jako loutky, které bůh ví, kdo vodí. Paradoxní na tom je to, že mnozí z nich ani netuší, že jen slouží všelijakým globálním zájmům. Farmaceutický průmysl svou současnou pozici budoval dlouho a teď jen můžeme pozorovat, že se jim podařilo ovládnout kompletní zdravotnictví, zdravotnické instituce a vlastně celý zdravotní systém. Politici jen slouží a nejsou schopni nahlédnout celou tragédii tohoto uspořádání. Nějak z toho totiž vypadl člověk. Zdraví občanů není prioritou a podle toho vše vypadá.

3. Občané – stejně jako mediální manipulaci podléhají novináři a politici, podléhají ji i občané. Ze všech aktérů ale mají největší šanci z tohoto souručenství podporovatelů globálního kapitálu vystoupit. Každý jeden občan, který není novinářem, politikem ani zaměstnancem zdravotnického systému, má šanci být nezávislým pozorovatelem, který si dá dohromady 1 a 1 a pochopí. Občan jako jednotka, která utrácí své peníze, může v konečném důsledku porazit i síly, které vládnou prakticky nekonečnými možnostmi. Občan může přestat nakupovat, přestat ukládat peníze v bance, přestat sledovat média a taky jít volit. Každý, kdo odmítá vystoupit ze systému, který ho jen využívá, selhal jako svobodná a nezávislá bytost. Někteří k tomu bohužel nemají intelektuální kapacity, jiní to vidí, ale jsou vydíráni. Zbytek prostě selhal.

Bliká na konci tunelu světlo?

Vždycky je naděje. Platí totiž známá pravda – můžete celou společnost tahat za nos, ale jen na omezenou dobu (to jsme viděli loni na jaře, kdy šila roušky celá země). Ale nelze tahat za nos celou společnost pořád. Lidé si dávají do souvislostí to, co prožívají s tím, co je jim vtloukáno do hlav. A pochybnosti rostou. Lež prostě nelze vydávat za pravdu do nekonečna. Ostatně celá západní Evropa silně vře. Statisícové demonstrace jsou tam na denním pořádku. Je zajímavé, že zničující migrace lidi nezvedla, „podařilo“ se to až covid agendě. Jistě to je proto, že tato šílená zdravotnická agenda se dotýká opravdu každého. A možná to byla poslední z mnoha kapek, kterými vůdcové západní Evropy „zaplavují“ své občany. Mnozí odpovědní lékaři a vědci se začínají ozývat čím dál hlasitěji a je jich čím dál víc. Už nebude fungovat zastrašování a tlak. Časem se možná přidají i vědci z jiných oblastí – racionální přístup potřebuje gender agenda, klimatické šílenosti, ekonomika.

U nás je zatím klid, ale pramínky vzdoru začnou také sílit. Objevil se také politik, který netaktizuje, ale koná. Poslanec Volný s kolegou Bojkem ukazují, že politik nemusí být líný a ustrašený a může aktivně konat v zájmu občanů. Jak se vše bude dál vyvíjet teprve uvidíme. Ale to už bude tématem jiného článku.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 28.3.2021

Zdroj:

https://www.evahrindova.cz/tak-si-shrnme-co-uz-vime-o-deni-okolo-koronakrize


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!