10. říj, 2017

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: MĚLI BYCHOM SE BRÁNIT!

Majitelé sociálních sítí, povzbuzovaní místními udavačskými aktivisty, neustále přitvrzují v zavádění cenzury. Snaží se umlčet lidi s kritickým myšlením, snaží se jim bránit šířit postoje, které narušují oficiální "evropský" postoj.
 
Politika majitelů sociálních sítí je tak v příkrém rozporu se zákony České republiky. Narušují základní ústavní princip a naprosto evidentně omezují občany České republiky v jejich právu na svobodné vyjádření. Nemůžeme mlčet a nemůžeme se tomu podvolovat. V situaci, kdy komunikační platformy na sdílení videa a na sdílení fotografií a textů mají naprosto prokazatelně monopolní a dominantní postavení, nemohou argumentovat vlastními pravidly, které jdou nad rámec našich zákonů.
 
Minimálně se nebojme tento neblahý stav naprosto jasně pojmenovat. A nebojme se ani pojmenovat ty, kteří tento stav naprosto fatálního omezení svobody slova obhajují, schvalují a podporují. Jsou to cenzoři se sklonem k totalitnímu uvažování.
 
Naposledy se zakuklení cenzoři předvedli při virtuálním útoku na pražskou Kavárnu Liberal, která pronajala část svých prostor pro Setkání Nezúčastněných. Martin Konvička, Petr Hampl, já a další se chceme sejít a v přátelském duchu se setkat se svými přiznivci. Nikam nekandidujeme - proto ten název.
 
Slovní útoky na Martina, Petra a mě už překračují míru slušnosti. Bohužel se nemohu bránit (jsem zablokovaná, mohu svým jménem hovořit pouze na tomto profilu). O to více jsou tyto útoky zákeřnější a nechutnější. Považuji každého, kdo mě označí za rasistu, za sprostého a nechutného lháře. NIKDO prozatím nebyl schopen tuto urážku doložit konkrétním mým výrokem nebo textem. Ani ji nedoloží, protože nemá čím.
 
Těmto lidem je naprosto cizí jakákoliv věcná argumentace a měli by za svá dehonestující slova nést zodpovědnost. Je velmi nebezpečné, že mnozí z nich kandidují za různá uskupení - především za Zelené či Piráty. Pokud nechcete návrat totality, rozhodně je nevolte.
A měli bychom uvažovat i o tom, jak se k cenzuře na monopolních sítích staví ostatní politici. Schvalují ji? Nebo dokonce podporují? Nebo s tím nechtějí nic mít? Nevadí jim, že zahraniční firmy zásadním způsobem omezují ústavní práva českých občanů? Ptejte se svých politiků a zvažujte, koho podpoříte. Potřebujeme silné politiky, kteří budou hájit práva českých občanů.
 
P.S.: A na Setkání Nezúčastněných vás pochopitelně zvu. Pro účast je nutné se registrovat na těchto e-mailech:
 
 
 
 
Podrobnosti zde:
 
 
Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 10.10.2017