16. říj, 2017

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: V KAVÁRNĚ LIBERÁL SE HEZKY DEBATOVALO

V Kavárně Liberal se hezky debatovalo. Je fajn potkat staré známé a zjistit, že ač se denně nestýkáme, máme podobné myšlenkové pochody.

Martin Konvička včera oznámil, že bude volit SPD. Já ke stejnému rozhodnutí dospěla asi před měsícem. Volím rozumem a užívám si pozici nezávislého pozorovatele.

Sleduji také místy docela nechutnou kampaň, která se valí na voliče SPD. Lepšolidi si dělají legraci z voličů SPD, vytahují staré výroky Tomia Okamury a vůbec se snaží vyvolat v lidech pocit, že Tomia Okamuru může volit jen největší ubožák.

Nic to ale nemění na tom, že SPD jasně deklaruje tři základní postoje, které jsou pro mě prioritní:
1. Ne islámu
2. Ne EU
3. Ne migraci

Vše ostatní je podružné...

Ostatně Martin to včera správně okomentoval - jak třeba ODS může hlásat, že zařídí méně byrokracie, když chce setrvat v EU? Vždyť je to protimluv. O ostatních stranách ani nemluvě, tam těch protimluvů najdete ještě mnohem více.

Uvidíme, jak volby dopadnou. Ve svém příspěvku jsem mluvila o tom, jak lidé zoufale neumí své rozumné politické postoje podpořit rozumným politickým chováním - na podporu svých postojů si volí politiky, kteří nemají v úmyslu hájit jejich zájmy.

Povíme si to v neděli, jestli se lidé něco za poslední 4 roky naučili.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 16.10.2017