4. lis, 2017

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: ČÍM NUDNĚJŠÍ, TÍM VOLITELNĚJŠÍ ?

Skoro to tak vypadá. Média mají ráda kandidáty, kteří neoplývají vlastními názory, dobře vypadají na fotografiích a mají marketingově dobře uchopitelný životopis. Zdá se, že favoritem průměrnosti a tím nikohonenaštvatelnosti se stal Jiří Drahoš.

Jezdí si po zemi jakoby už byl prezidentem, státnicky se usmívá do fotoaparátů a fotí se se snaživými politiky, kteří mají rádi nevýrazné postavy, protože se děsí, že by politik mohl nějakým svým postojem kohokoliv naštvat.

V tomto ohledu je logické, že politici ODS mají v oblibě právě Jiřího Drahoše. On je proslulý tím, že žádné výrazné postoje nemá, takže si každý do něho může projektovat svou představu prezidenta. Nikoho neuráží, ale ani nikoho nenadchne. Což potvrzuje i krátké info níže...

"Od Bori Svijan":
Několik postřehů z olomoucké besedy s prof. Drahošem:

1) O mnoha věcech zcela evidentně nic neví a snaží se to zakrýt frázemi o tom, že by byla potřeba „odborná diskuze“ a „solidní informace“.

2) Legendární výrok o tom, že referendum odmítá, protože jsou lidé zmanipulovatelní, jednak neřekl, a jednak byl prý „vytržen z kontextu“ (jak jinak, ještě mohl být špatně pochopen...). Nic jsem neplatil a ta částka taky nesouhlasí.

3) V EU prý názor České republiky a její návrhy všechny moc zajímají, ale je chyba, že naše politická reprezentace nepřichází s žádnými, které by byly rozumné (asi nezaznamenal např. postoj v otázce kvót, nebo mu tento nepřipadá rozumný).

4) Je nudný až hanba, má charisma hadru na podlahu (credit: Nigel Farage) a je slušnopoctivý. Po pěti minutách jeho projevu lidi kolem mě buď usínali, byli na mobilu, nebo se bavili. Ideální kanditát médií."

Děkuji za hezké postřehy z besedy, které jsem našla na síti. Nic, co by mě nějak výrazně překvapilo.

Přikládám i pěkné fotografie z návštěvy pana Drahoše v Olomouci (převažují na nich politici z ODS - takže očekávám od ODS oficiální podporu páně Drahošovi), kde ho přijal i primátor (ČSSD) a náměstek hejtmana (ODS) Olomouckého kraje.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 4.11.2017