9. lis, 2017

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: LEPŠOLIDI PROTI ZEMANOVI

Zvykli jsme si na kolorit internetových diskusí, kdy mnozí „lepšolidi“ dávají najevo odpor k osobě prezidenta Zemana. Pro mnohé je to zdá se vlastně i jejich programem. ODS ve svém posledním prohlášení jasně deklarovala, že jejím cílem je nezvolení Zemana prezidentem.

Pojďme si rozklíčovat, co tedy oni antizemanovci vlastně odmítají:

  • Ten, kdo nechce Zemana, tedy odmítá jasnou podporu Izraele?
  • Ten, kdo nechce Zemana, tedy odmítá účinný boj s terorismem?
  • Ten, kdo nechce Zemana, tedy souhlasí s pronikáním islámu do Evropy?
  • Ten, kdo nechce Zemana, tedy odmítá politiku dobrých vztahů s důležitými zeměmi světa?
  • Ten, kdo nechce Zemana, tedy chce přijmout co nejrychleji euro?
  • Ten, kdo nechce Zemana, tedy souhlasí s odpornou politikou Norska ve věci odebírání dětí?
  • Ten, kdo nechce Zemana, tedy odmítá respektovat výsledky voleb a presumpci neviny?

Toto všechno jsou věci, které prezident Zeman jasně deklaruje a také podle nich koná. Osobně považuji prezidenta Zemana za jednoho z mála politiků, který má v jasném souladu slova s činy. V dnešní době je to podle mého soudu nejvyšší hodnota ze všech hodnot politika. Vyšší, než je vzhled a umění plout na vlně zájmu médií a voličstva. Za druhou nejvyšší hodnotu u politika považuji odvahu mluvit nekorektně a nebát se médií a potrhlých aktivistů. To Miloš Zeman splňuje naprosto excelentně. Nemusíme se bát, že své rozhodování bude podřizovat komukoliv. Jen svému programu a svým jasným postojům, které už mnohokrát potvrdil.

Nevidím nikoho jiného, který by disponoval takovou mírou odvahy a konzistentnosti. Kvůli tomu je samozřejmě neustále napadán, dehonestován, jeho činy jsou interpretovány mylně či falešně. Proč asi? Protože Miloš Zeman není loutka v rukou nikoho. Jako jeden z mála evropských politiků. Nehraje žádné hry, a proto mu odpouštím drobná šťouchnutí typu zvednuté hole na bývalého premiéra. Je to také jediný prezident, kterému věřím, že by se zastal kohokoliv, kdo by byl nespravedlivě souzen. Jediná pojistka našeho zdivočelého právního státu.

Přemýšlejte hlavou a třeba si dáte dohromady jedna a jedna a docvakne vám, proč je tedy tak Miloš Zeman u některých politiků a jejich příznivců neoblíben. A to přesně je důvod, proč ho budu volit.  

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 9.11.2017

zdroj:

http://www.evahrindova.cz/co-vlastne-chteji-ti-co-maji-odpor-k-prezidentu-zemanovi