15. lis, 2017

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: DVA ROKY OD BATACLANU

Dva roky od Bataclanu. Dovede si představit tu hrůzu? Pustíte svoje děti na koncert a ony se vám nevrátí. A co říkají politici? Že si na něco takového prostě musíme zvyknout, že to patří k civilizaci.

Nepatří a zvykat si nemusíme! Když ale chcete problém řešit, musíte si přesně definovat, co ho vytváří a k tomu jaksi u kompetentních osob nedochází. Tak je musíme vyměnit!

Musím se přiznat, že někdy člověk podlehne frustraci, protože ne každý chápe a ne každý kdo chápe, koná efektivně. Kdyby lidi nevolili ODS (já vím, on ten mladý Klaus mluví tak rozumně...), mohla mít SPD o pár procent hlasů víc a být druhou nejsilnější stranou, což by jí dávalo silnější vyjednávací pozici pro jednání s ANO.

Snad už to lidi pochopí, politiky nemusíte milovat, není to soutěž krásy, politiky posíláme dělat za nás špinavou práci. Nesmí se bát aktivistů a novinářů. A jejich kroky musí být v souladu s jejich slovy - jinak si nazaslouží naši důvěru.

V této souvislosti mě zaráží, jak někdo může vzhlížet k Mirku Topolánkovi? Prakticky konstantně dělal něco jiného, než říkal. Jeho "gule" jsou jen divadlo, další způsob, jak oblbnout lidi, což předvedl mnohokrát. Politika je pro něho jen hra, užívá si, jak v tom umí chodit a jak umí intrikovat. S takovými politiky dalším Bataclanům nezabráníme.

V tom nám pomohou jen ti "nesympatičtí". Protože ti kašlou na média, nesnaží se lézt do zadku snobům. Je jim jedno, jak vypadají. Je to zkouška vážení. A doufám, že v ní obstojíme.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 15.11.2017

zdroj:

http://www.evahrindova.cz/