20. lis, 2017

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: POMOC AFRICE JE VELKÝ BYZNYS

Už jsem se tomu věnovala několikrát.

Z pomoci Africe se stal docela velký byznys - každý, kdo chce ukázat, jak je dobrý a šlechetný, organizuje pomoc Africe. Proudí tam tuny a tuny potravin, farmaceutické firmy tam našly dobrý odbyt pro své výrobky. Prostě patří k dobrému bontonu každé celebrity pomáhat Africe.
A výsledek? Rozvrácené země, kde se ve velkém kšeftuje s pomocí. Země, kde se lidé odnaučili přiložit ruku k dílu a jen čekají s nataženou rukou. Země, odkud se utíká a není už nikoho, kdo by přiložil ruku k dílu.

Nejsmutnější je, když někde narazíte na autentické příběhy skutečných zodpovědných Afričanů, kteří s tím marasmem chtějí něco dělat. Jsou zoufale osamocení a nikdo jim nepomůže. Kyž se jim podaří rozjet nějakou výrobu nebo pěstování plodin, postaví se proti nim byrokracie EU nebo je jim znemožněno s jejich plodinami obchodovat na světových trzích.

Byznys s charitou je čím dál lepší byznys - nikomu se nehodí do krámu, aby se Afrika skutečně postavila na nohy. A teď ji dorazí migrace... Rozumný člověk nemůže něco takového podporovat. Je v našem zájmu, aby Afrika byla dobrou zemí pro své obyvatele. Aby se Afrika rozvíjela a dala šanci lidem prožít tam dobré životy.
A každý, kdo podporuje migraci, to jen ztěžuje!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 20.11.2017