30. lis, 2017

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: ZMATENÉ FEMINISTKY

Zhlédla jsem dokument ČT o feministkách a feministech. Přijdou mi ty holčiny dost zmatené. No, když mi bylo dvacet, taky jsem byla zmatená a děkuju Bohu, že jsem nedostala příležitost se někde nějak moc veřejně projevovat. Většinu času jsem ale měla dost co dělat sama se sebou a ani na pikosekundu mě nenapadlo nutit druhým své postoje.

Nejhorší mi připadal workshop, který nějaké tři mladé feministky udělaly pro děti v dětském domově a nutily je točit videa o tom, jak kluci nemají šikanovat holky. Bylo mi těch dětí líto, protože ony by jim řekly cokoliv, byly rády, že se jim někdo věnuje. Naštěstí mají jasno a nějaké řeči o šikaně a rovnosti je nějak zásadně neovlivní.

A stejné tři holčiny diskutovaly o textech do videa, o tom, jaké chtějí muže. A to jim tedy fakt nevěřím, že chtějí muže, kteří pláčou a vzdávají se. Mně muži, kteří projevují city samozřejmě nevadí a v tomto ohledu se muži také emancipují, ale proboha, komu může imponovat muž, který se vzdává a bojí se???

Trošku srandovní bylo, jak v tom filmu muži sveřepě vařili, nehádali se s ženami a skládali prádlo. Co nám tím asi autoři chtěli říct? trošku taková malá propaganda.Ještěže nenutili ženy kopat krompáčem nějaké jámy a u toho vyprávět řeči o genderu.

Jednoznačně musím říct, že vlna placených mladých feministek a aktivistek je šílená. Myslím, že ty holky potřebujou něco prožít, mít dlouhodobý vztah, porodit a vychovat děti a pak možná mohou diskutovat s dospělými lidmi o ženských a mužských rolích ve společnosti. Základem je nechat to na lidech, ať se sami rozhodnou a sami si uspořádají své životy podle sebe. Žádné feministky nejsou potřeba a genderová studia jsou fakt k ničemu, protože z nich vycházejí úplní mimoni. Vysokou školu života na ně!!!