3. led, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Ať žije Zeman & TV Barrandov

Včera jsem se dívala na Arénu Jaromíra Soukupa. To je vytrvalý a úspěšný člověk. TV Barrandov začínala hodně při zemi, ale dnes už to není žádná Popelka. Stala se významným hráčem na mediálním trhu.

Odvykla jsem si sledovat politické debatní programy, protože Václav Moravec tuto disciplínu zcela zlikvidoval, raději usínám u dobré knihy. Včera jsem se ale dívala. Nedozvěděla jsem se nic moc nového, protože politické dění sleduju na internetu.

Ale přece jen pár postřehů:

1. Pan Horáček se ukázal v poněkud lepším světle, protože přišel a neodmítnul pozvání. Ale je pro mě absolutně nevolitelný i tak. Nesnáším patos a on je koncentrovaný a zhmotnělý patos. Ale když chce rozfrcat své peníze za kampaň, je to jeho věc. nicméně to dost vypovídá o jeho egu.

2. Spolu s panem Hájkem se také divím - proč mnozí kandidáti investují tolik prostředků do kampaně. Ještě bych pochopila, kdyby si tak zároveň zvyšovali povědomost o nějakých svých projektech nebo politických stranách. Ale co tak asi může propagovat pan Drahoš? Že je v důchodu? Jakou vizi svou kandidaturou posiluje? Netuším... Za mě je jeho kandidatura jen bohapustým vyhazováním peněz. O dalších kandidátech ani nehovoře. Kandidatura pan Hynka by měla smysl, kdyby Realisté byly reálnou politickou silou a prostřednictvím kampaně by se zviditelňovali a připravovali si půdu na další fungování. Ale Realisté v tom pana Hynka nechali samotného a prostě celá ta anabáze s prezidentskou kandidaturou nedává smysl. O panu Fischerovi ani nemluvě - kde se vzal, tu se vzal. Jeho kandidaturu nechápu asi nejvíc. Škoda peněz, které mohly bý utraceny za něco rozumnějšího...

3. Jaromír Soukup se učí být moderátorem. Chápu to, je to jeho televize a zřejmě nemohl najít nikoho, kdo by plnil jeho zadání. Tak proč si to neodmoderovat sám. Politiku sleduje celý život a má z čeho čerpat. Ale podle mého soudu by měl méně mluvit a víc se ptát. Ten úvod byl zbytečně rozvleklý a celé sdělení (které bylo silné a zajímavé), se tak rozmělnilo.

4. Osobně nejsem fanynka nikoho a těžko bych se fotila s nějakým politikem z pozice - ó já vás obdivuji. Rozumím ale lidem, kteří cítí potřebu někoho bezvýhradně podporovat a mávat vlajkami, chodit s plackami na klopě a vzhlížet ke svému vzoru. Bez takových fanoušků to asi nejde. Radši si ale udržuji nezávislost. Podle mě je taková nezávislost důležitá, protože vám to umožňuje vidět i chyby podporovaných politiků.

Takže za mě je to jasné - budu volit Zemana! Jsem ráda, že to vypadá dobře a že současný prezident má velkou šanci obhájit svůj mandát. Moc to nám všem přeju.

Autor: Eva Hrindová, Olmouc, ČR, 3.1.2018

zdroj:

https://www.barrandov.tv/rubriky/novinky/arena-jaromira-soukupa-mela-rekordni-sledovanost_1615.html

https://www.barrandov.tv/arena-jaromira-soukupa/video