28. led, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Zeman zvítězil jsem spokojená!

Přiznám se, že mě vítězství Miloše Zemana potěšilo. Jak už jsem zmínila dříve, nejsem žádná jeho skalní fanynka a s dost jeho názory nesouhlasím - přece jen - je to starý socialista...

Ale je to demokrat a není to fanatik, takže nemá problém změnit názor podle vývoje ve společnosti.

Důvod mé radosti souvisí především s tím, že existuje dost lidí, kteří si ponechali svůj rozum a nenechali se oblbnout docela hnusnou a fakt brutální propagandou. To je velká naděje pro budoucnost.

Netěší mě ale to, kolik lidí se naopak tou propagandou nechalo zmást a naskočilo na argumenty, které jim někdo cíleně předkládal. Je neštěstím, kolik lidí věří na všelijaká spiknutí a mocenské pakty a jakési tajemné mafie. Dokonce i já sama jsem se dostala do článku v "seriozním" časopise jako příklad jakéhosi spiknutí, řízeného ruskými rozvědkami. Podotýkám - že lidí, kteří potřebují realitu vysvětlit pomocí tajemných událostí v pozadí, je dost na všech stranách. Smutné je, že takhle uvažují i novináři, kteří místo toho, aby se léčili u psychiatrů, chodí mluvit do televize.

Co s tím? Upřímně - nevím. Budeme prostě pokračovat v každodenním úsilí, kdy se snažíme racionálně popisovat realitu. Je to čím dál těžší, protože dominantní sociální síť nerespektuje svobodu slova. Ale nějaké cestičky, jak být slyšet, stále jsou. Já se odradit nenechám, i když tedy je to čím dál komplikovanější.

Snad časem docílíme toho, že nás mainstream začne brát normálně vážně. Vždyť mít vlastní názor a používat vlastní rozum, přece nesmí být trestné - to už bychom opravdu byli v totalitě, což jistě nechceme.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 28.1.2018