11. úno, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Intolerance Rychlíkovi ČT

V den mých narozenin odvysílala Česká televize dokument Intolerance. Cílem bylo konfrontovat některé skupiny s protichůdnými názory. Já jsem byla oslovená panem Břetislavem Rychlíkem kvůli našemu obrázku, kde jsme upozorňovali na fakt, že paní advokátka somálské studentky byla tím, kdo zavlekl studentku do nesmyslného sporu, jehož cílem je vynutit si pozitivní diskriminaci pro islámské studentky.

Pan režisér mi řekl, že dokument poběží někdy v březnu. Moc se mi do toho projektu nechtělo, protože víme jak fungují střihačské nůžky a v podstatě si z vás režisér se střihačem může udělat idiota prakticky kdykoliv. Takže jsem odmítla složitě cestovat do Prahy, abych se mohla konfrontovat s paní advokátkou. Je to pro mě šest hodin cesty a na něco takového s nejistým výsledkem nemám čas. Nakonec mě natáčeli v Pardubicích, kde jsem se nacházela pracovně. A nelituju.

Je naprosto fascinující, jak aktéři filmu operují pojmy jako nácek a fašista a režisér je nijak neokřikne - na místě Slušných lidí bych autory dokumentu nejspíš zažalovala. Copak se takové věci mohou říkat bez důkazů??? Je smutné, že Česká televize, která by se měla chovat nejvíce korektně ještě takové osočování podporuje.

Historik Tomáš Dvořák naprosto neadekvátně srovnává politika Hollana a advokátku Korbelovou s osobnostmi typu Karla Čapka a podobně. To je naprosto absurdní a nesmyslné.

Já islám kritizuji především pro jeho nenávistnost vůči jiným skupinám obyvatel - zvláště vůči Židům. Varuji a volám po tom, abychom netolerovali islám, protože tím právě Židy ohrožujeme! Holokaust je pro mě velkým varujícím mementem. A najednou vidím, že ti, kteří se snaží bránit šíření nenávistných ideologií jsou ti špatní??? Politik Hollan a režisér a další aktéři jen ukazují, jak jsou strašně mimo. neočekávají žádnou kritiku za své veřejné konání a nejsou na ni nijak připraveni. Očekávají, že jim všichni budou jen tleskat a když se tak neděje, nazvou své kritiky fašisty a fňukají, jak to mají těžké.

Je z toho naprosto zřejmé, jak si pseudoelity nedokážou vysvětlit, že jejich výsadní postavení je pryč. Že už neurčují témata ve společnosti a jsou směšní. Což jim samozřejmé okolí dává najevo. Snaží se své minulé výsadní postavení udržet násilím, ale nebude to stačit. Blokace, cenzury, osočování a zesměšňování kritiků za pomoci veřejnoprávních médiích a mainstreamových médií. Tohle jsou temné metody a odporné a nefér!

Režisérovi jsem na kameru říkala (do filmu se nedostalo) - chceme jen říkat své názory a diskutovat o nich. Co je na tom špatného? Copak to nepatří k demokracii? Nikomu naše postoje nevnucujeme, jsou určeny jen těm, kteří je chtějí poslouchat, tak v čem je problém? A volby ať rozhodnou!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 11.2.2018

Zdroj:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10275866938-intolerance/417235100201005-slusni-lide/