27. úno, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: ODS by měla přiznat barvu

ODS by měla přiznat barvu. Protože chodí jako kachna, kejhá jako kachna, tak je to kachna. Myslím ale, že si to nechtějí přiznat, tak se to snaží řečma zamaskovat.

Ano, ODS je "sluníčková", "sociálně inženýrská", a v konečném důsledku arogantní strana, která si zvykla lidem brát svobodu. Typickým důkazem její snahy to zakamuflovat (ale dost neúspěšně) je její návrh zákona na zmírnění protikuřáckého zákona.

Navrhují možnost zřídit jakési kuřárny, které budou stavebně oddělené, neprůchozí a bez obsluhy a nebude se tam smět podávat jídlo. Takže navenek se ODS ohání jak je svobodomyslná a jak myslí na lidi, ale v konečném důsledku zase jen přinesla paskvil, s kterým ji normální lidi pošlou někam.

V MF Dnes udělali průzkum a ptali se hospodských, jestli takový zákon vítají. Naštěstí hospodští nemají poníženou odsáckou mentalitu a se zákonem si nedělají těžkou hlavu a odmítají se mu přizpůsobovat. V podstatě se autorům zákona vysmáli - ovšem s jistou hořkostí. Ono když několikrát investujete vlastní peníze, abyste vyhověl zákonům a pak si vesele zákonodárci přijmou zákon, který vám tu investici znehodnotí, nemůžete čekat nic jiného. ODS to nechápe, což je úplně tragické a už by to konečně její zoufalí voliči měli pochopit.

Tento směšný návrh zákona o kuřárnách by měl být dost jasným signálem -ODS je odlišná od sociálních inženýrů z ČSSD, TOP09 a STANU či Pirátů jen v malých detailech, které zmizí s odchodem jejich nositelů. Stejně jako ostatní nám chtějí diktovat a brát naše svobody. A k tomu jasnému kejhání si doplňte ještě podporu rektora Mikoláše Beka na senátora v Brně. To je stejné, jako by ODS nominovala třeba Halíka.

ODS umí o svobodě jen žvanit, ale svými činy k jejímu hájení nepřispívá. A opravdu se to už nedá ničím zakrýt.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 27.2.2018