1. bře, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Česká televize & Český rozhlas jako veřejnoprávní média se přežily

Česká televize a Český rozhlas jako veřejnoprávní média se fakt přežily. Možná v minulosti to nějaký smysl mělo, ale teď? Spousta lidí ani nemá televizi (sledují jen internet), přesto musí platit. Ten nátlak na plátce je nechutný. Ale tak dobře - když už musíme všichni platit - je to televize pro všechny? Není...

Zpravodajství a publicistika by měla referovat o všech významných názorových proudech ve společnosti, což nedělají veřejnoprávní média ani náhodou...

Za mě osobně by se Česká televize měla privatizovat a maximálně ponechat jeden zpravodajský kanál, který ale bude striktně tlačen do objektivity. Cokoli, jakákoliv změna České televizi prospěje!

Hospodaření České televize je mírně řečeno netransparentní a mírně řečeno málo efektivní. Kvalita pořadů je na trvale sestupné trajektorii. A politici se bojí s tím něco udělat. Na co takové politiky máme? Mají snad hájit naše zájmy?

Je neuvěřitelné, jak se Česká televize dokázala kombinací podlézání, uplácení a vydírání naprosto opevnit a zbavit se jakýchkoliv kritiků. Ale vážení - jde přece o naše peníze a není jich málo! Baví vás přispívat na doslova aristokratický způsob života borců na Kavčích horách? Mně ne.

Jsem zvědavá, jak se k tomu politici postaví. A TV Barrandov dík za to, že šla do tak horkého tématu - konečně někdo!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 1.3.2018