3. bře, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Divadlo & POKRYTECTVÍ

Divadlo a POKRYTECTVÍ je hysterie okolo zvolení komunisty Ondráčka do kontrolní funkce ve sněmovně. Z těch tří nominovaných bych volila nejspíš taky chlapíka, který aspoň práci policie rozumí a nebude krýt žádná papalášská svinstva. Ty druhé dva utáhne na vařené nudli prakticky kdokoliv...

Až mi to skoro přijde jako hlavní důvod - člověk mimo systém, neúplatný a orientující se v problematice - je nebezpečný. Jako argument jeho nekompetentnosti uvádět, že v 19 letech se ocitl na Národní třídě a náhodou ho u toho zabrala televize, kde něco zmateně plácal, mi přijde dost velká slabota. To je to divadlo - nemáme lepší argumenty, neumíme hájit svobodu lidí, tak budeme ukazovat prstem na strašáky, kteří už nikoho nezajímají a nikoho neohrožují. Nota bene v situaci, kdy mnohem důležitější místa zastávají a zastávali daleko větší komunisti.

Jak říkám, trapné divadlo. Komunista řádně zvolený v demokratických volbách, zvolený do kontrolní funkce je nic. Mnohem víc jsou všechny ty zákony, které nám kradou svobodu, vymývají lidem mozky a dělají z nich ovce. To nikomu ve sněmovně nevadí - místo toho rituálně tančí nad starými a neškodnými strašáky.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 3.3.2018