14. bře, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Ve volbách prohrávají, tak se snaží vyhnat lidi do ulic...

Ve volbách prohrávají, tak se snaží vyhnat lidi do ulic a prosadit si své přes vydírání.

Demonstrace za něco jsou fajn, demonstrace za odstranění legálně zvolených politiků jsou nechutným nátlakem, který se míjí s demokracií jako takovou.

Mně se nelíbí spousta věcí, za které bych klidně demonstrovala 24 hodin denně. Děsí mě budoucnost, kterou ovládá pár lidí s prostředky na účtě a s novináři v obrazném žoldu. Co ale mohu dělat? Demonstrace nemají smysl, protože ty lidem oči neotevřou.

Chce to systematickou práci - lidem otevírat oči, klást neustále otázky a upozorňovat na motivy lidí, kteří cíleně zavádějí veřejnost a zneužívají jejich nezkušenosti a neinformovanosti.

Jinak nás převálcujou - jako se jim to daří na Slovensku. Plná náměstí lidí, kteří jsou oprávněně nespokojení a jejich zoufalost a frustrace jen posloužila těm, kteří neumí vyhrát volby.

P.S.: Těší mě, že se u nás "česká jara" organizují dost těžko. Doufám, že vydržíme. Ale nyní je snad každému jasné, že Je třeba donutit veřejnoprávní média, aby se držely litery zákona o vyváženém vysílání a efektivním a kontrolovaném fungování.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 14.3.2018