27. bře, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Slovenská knížka pro děti v mateřských školách

U těchto obrázků se nám ve skupině na facebooku rozpoutala docela bouřlivá diskuse. Diskutující strany jsou jasné - na jedné straně stojí ti, kteří respektují zodpovědnost rodičů a jejich právo na vlastní výchovu. Na druhé straně ti, kteří chtějí, aby škola výchovnou funkci rodičů suplovala a děti vzdělávala i v oblasti sexuální výchovy. Vedou je k tomu obavy z nedostatečné kompetence některých rodičů.

Pokud se nechceme dostat do norského pekla, musíme vždy odmítnout snahy těch, kteří chtějí posuzovat kvalitu vzdělávání v jednotlivých rodinách. Rodiče mají právo i na špatnou výchovu a nikdo to nemá právo řešit a napravovat. Proč? Protože Norsko!

Každé zásahy, které nutí lidi být lepšími, skončí VŽDY v pekle totality. Neexistuje žádný příklad, který by dokazoval opak - tedy že nucení lidí k lepšímu chování zlepší celou společnost.

Je to stejné jako se svobodou slova - pokud má platit, musíme si zvyknout, že bude platit i pro nesympatické lidi a hloupé myšlenky. Pokud tedy chceme svobodu lidí, musíme si zvyknout na to, že někteří si svobodně budou dělat věci, které se nám nelíbí. Třeba budou chtít, aby jejich děti žily v celibátu nebo naopak je povedou k sexuálně nezodpovědnému chování. Je to jejich věc, jejich zodpovědnost a nám a škole je do toho nic!

Jakmile začnete mít choutky korigovat něčí výchovu, máte předpoklady k vzorovému totalitnímu chování.

A že toho je! Rodičům se postupně odebírá možnost své děti vychovávat podle sebe. Možná se vám zdá, že některým rodičům by skoro bylo lepší děti odebírat, ale to děláte chybu. Protože zítra přijdou dítě odebrat právě vám!

A začíná to tak nevinně - třeba jen snahou vysvětlit dětem sex... Stát je nejvíc a rodič je nic. Tuto mantru je třeba odmítnout vždy a všude, protože jak tu sněhovou kouli jednou rozvalíte, už ji nezastavíte...

P.S.: Aby bylo jasno - vysvětlování funkcí organismu včetně početí a těhotenství je v rámci biologie naprosto správné a do škol patří. Vysvětlování sexuálního chování včetně vedení dětí (hlavně dívek) k užívání hormonální antikoncepce je už přes čáru - to je opravdu v kompetenci rodičů.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 27.3.2018

Zdroj:

https://www.facebook.com/Hrindova/posts/2013584595578574