3. dub, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Politické strany kašlou na lidi - všechny bez výjimky!

Jinak si nejde vysvětlit jejich nezájem o to získávat voliče na konkrétních tématech. Zřejmě jim všem stačí, že si sedí v klídku ve sněmovně a na jejich účet jim přibývají penízky...

Začnu mou oblíbenou ODS. její poslanci chvályhodně vyhlásili, že nepodpoří novelu zákona o zbraních. Jedno nenápadné vyjádření, které zapadlo. Přitom je to téma, kterým by mohli získat tolik potřebné body a důvěru voličů. Ani nejsou schopni lidem vysvětlit, co jejich vyjádření znamená a že je to vlastně vyjádření neposlušnosti směrem k EU - je to odmítnutí kontroverzní směrnice o zbraních.

Chápete to? Absolutně silné téma, na kterém by mohli ukázat, jak je Andrej Babiš servilní vůči EU a že mu nejde o bezpečnost našich občanů. Ale nic, ticho po pěšině. Místo toho se ODS zacyklila na srandovních tématech vykreslování Ruska jako našeho největšího ohrožení a libuje si v kýčovitých politických tématech bez obsahu - jako je plivání na Zemana a rochnění se v antikomunistické rétorice. Přitom jim u nohou leží skvostné téma, kterým by minimálně Babiše mohla mlátit po hlavě 24 hodin denně. Ale to by tam někdo musel opravdu politicky myslet a musel by mít zájem získávat nové voliče a trochu si to odpracovat.

Další, kdo nevyužívá svůj potenciál je SPD. O tom, že se nezapojí do osvěty ohledně zbraňové novely nemusíme mluvit. Že ale nezvedne téma Istanbulské úmluvy je už na pováženou - všude jinde si na kritice této úmluvy posilovaly vlastenecké strany svou pozici. Ale naše SPD mlčí... Přitom je to tak krásné téma, které ukazuje debilitu multikulti, že je opravdu k pláči, že se tohoto tématu SPD nechopí jako lídr opozice. Ale znovu - chtělo by to více politicky myslet jaksi o dva kroky dopředu a využít všech možností, které SPD jako parlamentní strana má na mobilizaci veřejnosti a tím vlastně na získávání nových voličů. Ale to je práce a taky by to stálo nějaké peníze...

Je to k pláči pozorovat to naše politické dění. Ani se člověk nemůže divit, že Babiš vyhrává volby, ten nějakou činnost aspoň markýruje. Pokud by se v Česku našel někdo stejně schopný jako jsou Kotlebovci, letěly by mu preference nahoru jedna radost. Jen proto, že ti, co mají pracovat, nepracují!

Aktivisté, kteří nemají zázemí, těžko osvětovou práci politických stran nahradí.Zvolili jsme je s tím, že budou hájit naše zájmy a k tomu komunikace s veřejností a osvěta patří. Poslanci ve sněmovně mají své placené asistenty, mají přístup k dokumentům a jejich politické strany dostávají příspěvek ze státního rozpočtu na činnost. To je pro politickou práci naprostý luxus, o kterém se nám může jen zdát. Bez peněz a bez zázemí nelze dělat velké přesvědčovací a vysvětlovací kampaně. Míč je na straně politických stran - ODS i SPD dostala mnoho protestních hlasů - měly by tedy zodpovědnost přijmout a začít se podle toho chovat. Jinak přijdou i o tu skromnou důvěru, která jim byla projevena ve volbách.

P.S.: Píšu to i proto, že jsem včera byla na malé demonstraci v Olomouci. Sešlo se tam pár lidí a když jsem viděla snahu nadšenců bez zkušeností a trochu naivně nahrazovat práci těch, kteří si poklidně sedí v opozičních lavicích, bylo mi do breku.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 3.4.2018

zdroj:

http://www.evahrindova.cz/politicke-strany-kaslou-na-lidi-vsechny-bez-vyjimky