9. kvě, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Smutné konce studentských svátků...

Byla jsem teď pár dní mimo dění a věnovala jsem se rodině. S ženskou částí rodiny jsme si udělaly výlet na brněnský Majáles...
 
Opravdu velká akce - komerční a mainstreamová. V té monstróznosti vám neuniknou některé změny, které se se studentským životem staly. A nejsou to změny k lepšímu...
 
Za nás byl exotem ten, kdo se nechtěl lišit a kdo měl konzervativní názory. Bylo normální se hádat o všem možném, diskutovat, hledat věci, které jdou mimo proud. Kdo programově chtěl plavat s proudem, byl vysmíván.
 
Dnes je to naopak - kdo nechce plavat s proudem, je mimoň. Myslím že ani takoví studenti neexistují, rozhodně jsou ve velké menšině. Jinak si nelze vysvětlit, že si studenti nechali ukrást svůj svátek. Spokojeně sledují reklamy, pijí pitivo podporované reklamou a jsou spokojení, když všichni vypadají stejně a poslouchají stejnou hudbu.
 
Za nás si nedovedu představit, že by někdo šel na koncert kapely, která se hraje v rádiu! Ten úpadek je tak patrný. Studenti milujou komerční projekty, neumí svým zájmem podpořit hudbu, která není prvoplánově marketingově vytvořená.
 
Alternativa živoří na okraji zájmu a poslouchají jí jen staří blázni, kteří ještě mají svou hrdost a nenechají se zpracovat marketingovými odděleními velkých vydavatelství. O to absurdněji vyznívaly promluvy Tomáše Kluse, který adoroval studenty jako naši budoucnost a na akci, která byla prolezlá komercí a manipulací, vyzýval k obraně svobody. Jaké? Mezi studenty už dávno žádná svoboda není... Pokud se nemají problém účastnit akcí typu Majáles a myslí si jak jsou u toho cool... Nejsou. Ani Tomáš Klus není cool, je to jen naivní sluníčkář, který nepozná svobodného člověka s nezávislým myšlením, aby kdyby mu stál u něho doma v kuchyni.
 
Smutné konce studentských svátků...
 
Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 9.5.2018