14. kvě, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Veletrh v Praze

Dva dny jsem strávila v Praze na Astrovíkendu. Omrkla jsem si i Knižní veletrh a potěšilo mě, že se tam prodávala i kniha Petra Hampla Prolomení hradeb...

Když jsem procházela sály veletrhu, trošku jsem si připadala jako na nepřátelském území, ale nakonec jsem se dala s některými vystavujícími i do řeči a dopadlo to dobře.

Ten osobní kontakt boří bariéry a když někoho oslovíte s úsměvem a v dobré víře, dopadne to dobře.

Takže nakonec je nejvíc nepochopení nebo nedobré vůle na sociálních sítích, kde jsou mnozí diskutující kryti anonymitou. Chtěla bych vidět ty poštěkávající ratlíky, jak mi své nechutnosti říkají naživo a do očí.

To by si nejspíš netroufli.

Momentálně si užívám srandovních reakcí na Twitteru, kde mě objevila slunka a těším se jejich upřímnému zájmu. Bavím se.

V neděli ráno jsem napsala toto: "Ráno na hotelové snídani partička sebevědomých německých chlapíků. Napadlo mě: proč se nestydí a neomlouvají se na každém kroku za to, že volí Merkelovou? Myslím, že by to bylo víc než na místě. Ale evidentně je nic takového netrápí..."

Někteří mě v komentech srovnávají s Ovčáčkem, což mi vlastně lichotí, jiní připomínají mé působení ve Votobii, jiní hodnotí mé intelektuální schopnosti. Tolik zájmu jsem ani nečekala. Takže díky! A vám všem přeju hezký den!

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 14.5.2018