1. čvn, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: ČT & Tommy Robinson

Česká televize se zmínila o Tommym Robinsonovi - nazvala ho nepěknými jmény a oznámila, že jeho trest byl zrušen. Ve skutečnosti ale žádný trest zrušen nebyl, Tommy je i nadále ve vězení, jen bylo zrušeno embargo na informování v médiích...
 
Velká Británie porušuje veškeré myslitelné zásady právního státu a "následovníci" Havla by měli protestovat 24 hodin denně. Ale oni mlčí - tato kauza je nezajímá. Je to jejich jediný způsob, jak si zachovat tvář. Jinak by museli přiznat, že lidská práva jsou porušována i na jejich adorovaném Západě! A to naprosto zásadním způsobem.
 
Cituji z článku na Gatestone institut:
Avšak Británie byla tím místem, kde anglosaské hodnoty a především oddanost svobodě, byly plně ukotveny. Bez Británie by nebyla Deklarace nezávislosti, Ústava, ani Listina práv Spojených států amerických.
 
Během posledních několika let, se však Británie těmto hodnotám čím dál tím více vzdalovala. Zahraničním kritikům islámu, jako například americkému odborníkovi Robertu Spencerovi a svého času i nizozemskému poslanci Geertu Wildersovi, byl zakázán vstup do země. A nyní, alespoň jeden prominentní domácí kritik islámu, Tommy Robinson, byl několikrát obtěžován policií, vláčen po soudech a nechán napospas vězeňským dozorcům, kteří dopustili, aby jej muslimští spoluvězni do bezvědomí zmlátili. Patrně je Robinson britskými úřady chápán, jako potížista a nejraději by jej viděli kapitulovat a opustit zemi (jako Ayaan Hirsi Ali opustila Nizozemsko), nebo aby byl zabit nějakým džihádistou (jak se stalo nizozemskému režisérovi Theo van Goghovi).
 
V pátek, jak bylo zde včera uvedeno, se otevřela nová kapitola příběhu Tommy Robinsona. Britští policisté jej sebrali na ulici v Leedsu, kde, coby nezávislý novinář vysílal přímý přenos na Facebooku před budovou místního soudu. Uvnitř probíhal proces s několika obžalovanými, kteří byli údajně členy tzv. "gangu sexuálních násilníků" (grooming gang) – skupiny mužů, vesměs muslimů, kteří během několika let, ne-li desetiletí systematicky znásilňovali v některých případech až stovky nemuslimských dětí. Svědky Robinsonova zatčení bylo na Facebooku přibližně deset tisíc diváků z celého světa.
 
Policie urychleně předvedla Robinsona před soud, kde, aniž by měl možnost kontaktu se svým právním zástupcem, byl rychle odsouzen na 13 měsíců odnětí svobody. Poté byl převezen do věznice Hull.
 
Mezitím soudce, který vynesl rozsudek nad Tommy Robinsonem, rovněž zakázal britským médiím informovat o jeho případu. Noviny, které již zveřejnily zprávu o jeho zatčení, ji rychle stáhly. Dokonce i řadoví občané, kteří o jeho zatčení informovali v sociálních médiích, raději tuto zprávu stáhli, aby se vyhnuli Robinsonovu osudu. To vše se stalo během jednoho dne.
 
Nejprve soud na úrovni banánové republiky, poté roubík do úst všem novinářům. Ve Spojeném království, kde je násilníkům dopřáno právo na spravedlivý proces, právní zástupce dle vlastního výběru, dostatek času na přípravu podkladů k soudnímu řízení a právo na kauci. Žádného z těchto práv se však Tommy Robinson nedočkal.
 
Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 1.6.2018
 
Celý článek zde: