4. čvn, 2018

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Lidskoprávní aktivisté se činí

Lidskoprávní aktivisté se činí. Dokázali zblbnout společnost naprosto dokonale. Nebylo to ze dne na den, proces byl postupný a obávám se, že je nezvratný...

Dnes je možné pustit titulek, který se pozastavuje nad lidskými právy teroristů. Někteří také operují svobodou slova pro šílence, kteří fanatizují společnost a svým působením podporují nenávistné nálady ve společnosti.

Objasněme si pojmy - i terorista si zaslouží humánní přístup, protože nejsme společnost zvířat a neklesneme na úroveň těch, které soudíme. Ale nepřeháníme to trochu? Fakt mají být kriminály fešácká místa, kde mají odsouzení čas na to, aby si vynucovali stále lepší podmínky? Opravdu máme řešit, že někdo ve vězení trpí? Proto přece ta vězení jsou - nebo se pletu?

Jak můžeme řešit lidská práva někoho, kdo bezprecedentně zabil mnoho lidí jen pro svou zvrhlou víru? Takový člověk se vydělil z lidské společnosti a nemá právo žádat speciální zacházení. Má nárok na spravedlivý soud a tím to končí. Nemá smysl řešit, jak se chudáček cítí.

Pro samou péči o zločince nám jaksi uniká, že ti zločinci dělají pro mnoho lidí život nesnesitelným. Zvrhlost lidkoprávních aktivistů jde až tak daleko, že schvalují uvěznění Tommyho Robinsona, který jasně odsuzuje pákistánský pedofilní gang a byl zavřen proto, že informoval o probíhajícím soudu. Nakonec on dostane pomalu větší trest, než borci, kteří si roky užívali s bezmocnými holčičkami za mlčenlivého dohledu státní moci.

To jsou lidská práva v praxi. Kdo by o taková práva stál? Taková lidská práva jsou celkem k ničemu a nahrávají jen těm, kdo je umí zneužívat a díky nim si vynucují pozornost a úlevy.

Takže jak zas uslyšíte někoho říkat, že sice se tady děje nepravost, ale musíme to respektovat, protože lidská práva a zákony, pošlete ho někam... Protože to jsou lidé, kteří pro třísku nevidí les a nutí k tomu i ostatní.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 4.6.2018