15. dub, 2019

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Kojení je přirozené & proto je správné, nicméně...

Správné je i matky v kojení podporovat, protože v mateřském mléku je spousta živin, které výrobci umělého mléka nikdy nebudou umět nahradit...

To, co se ale kolem kojení poslední dobou děje, je divné. Až by se nabízelo, že celou šílenost s vyhejtovanou propagací kojení podporují právě korporátní potravinářské firmy. S cílem odradit mladé maminky od kojení a zvýšit si tak zisky. Jinak si to vysvětlit neumím.

Kojení je intimní činnost mezi matkou a dítětem a propagovat ji exhibicionistickým kojením v restauracích či dokonce ve sněmovně, je trapné. Aktivistky, které se fotí se zkrvaveným rozkrokem, aby dokázaly přirozenost svého hysterického ženství, jsou vzorem i pro kojící fanatičky. Ty tak ničí něco, co je intimní a krásné.

Normální maminka se občas dostane dostane do situace, kdy potřebuje miminko nakojit na veřejnosti. Udělá to ale citlivě a neokázale. A tyhle normální maminky se teď budou bát na veřejnosti kojit.

Stalo se to zřejmě i mamince v bance - dlouhá fronta, nervózní dítě a kojení jak známo uklidňuje. Podle jejích slov se schovala za kočárek a přikryla se plenou. Byla vyhozena. Nebyla jsem tam a nemůžu soudit. Co ale soudit můžu je připravovaná akce s kojením v pobočkách banky. Je to hysterická reakce, která lidi jen utvrdí v tom, že maminka byla vyhozena oprávněně.

Rozhodně tedy odsuzuju akce aktivistek, které fanaticky řvou, jak je kojení přirozené a svou hysterií získávají jen odpůrce. Normální maminky to tak budou mít zase o kus složitější a komplikovanější.

Odsuzuju hysterii aktivistek, ale musím také odsoudit stejně hysterické reakce lidí, které všechny maminky hážou do jednoho pytle a z každé ženy, která někdy potřebovala na veřejnosti nakojit miminko, dělají krávy a blbky. Proboha - kojení je normální a v normální společnosti nemůže nikoho pohoršovat. Klíčové je ale to slůvko normální.

Celá kauza "kojení v bance" jen ukazuje, jak je doba vymknuta z kloubů a šílí...

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 15.4.2019