4. čvn, 2019

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Žijeme v nádherné zemi

Dnešní demonstrace a stále rostoucí hysterie antibabišovců na mě působí dost děsivě. Proto je třeba zastavit se a připomenout si důležité věci. Žijeme v krásné zemi a naši lidé jsou rozumní a šikovní...

Věřím, že rozum časem zvítězí a lidé se nenechají manipulovat povrchními aktivisty. 

A co nám rozum říká?

Že lidé k formování svých politických postojů potřebují životní zkušenosti. Vždy to tak bylo a vždy to tak bude. Inteligence a studium ještě nic neznamenají. To, jak funguje společnost a jakýsi nadhled nad společenským děním se získává teprve postupně a s překonáváním životních zkoušek. To vás v žádné škole nenaučí. Právě pro nedostatek zkušeností jsou mladí lidé lehce ovlivnitelní a je to skupina, která vždy sloužila manipulátorům všeho druhu. Pár let svobody z našich studentů uvážlivé účastníky politického života neudělá. V tomto ohledu mi přijde snaha jednoho z aktivistů spolku Milion chvilek pro demokracii, který vyzývá Andreje Babiše k televiznímu duelu, jako totální arogance, drzost a nezvládnuté ego. Fascinující je, že mnozí lidé upírají své zraky k těmto mladým "revolucionářům" s jakousi nadějí a doufají, že tito "mlíčňáci" změní náš svět k lepšímu. Nezmění, nemají k tomu dost zkušeností. 

Že lidé se většinově rozhodují správně. Je třeba maximálně motivovat lidi chodit k volbám. Protože čím více jich přijde, tím méně pošuků bude zvoleno. Viděli jsme u prezidentských voleb, že vysoká účast vede k rozumnějším volbám. 

Že všechno má svůj řád a ten se vždy prosadí. Chce to jen více důvěry v přirozený řád věcí a nelámat věci přes koleno. 

A tak vyrážím do přírody a zmanipulovaná masa lidí na Václaváku mě nechává v klidu. Je to jejich právo, dělat ze sebe hlupáky. Stejně jako je moje právo, jejich aktivity komentovat. Organizátoři demonstrací utratili za různé marketingové aktivity, propagaci a organizaci nějaké tři miliony korun. Ono se to s tolika penězma dělá dobře. Ale chtěla bych je vidět, jak by si poradili, kdyby měli na svou činnost řádově menší objemy peněz. Nám se podařilo dostat do euparlamentu generála Blaška skoro za nulu. Pro mě to je jasný signál, že plný Václavák je jen marketing. Přesně ten, který u politiků kritizujeme a který přestává fungovat. Macrona taky všichni milovali - před volbama. Po volbách jeho popularita strmě klesá. 

A tak nezbývá popřát demonstrujícím, aby si síly s kritizovanými politiky poměřili ve volbách, protože jen takový souboj má smysl a váhu. Teď je to jen řvaní a pokřikování...

Kdyby demonstranti chodili víc do přírody a víc se drželi faktů, možná by se nemuseli dnes odpoledne ztrapňovat. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam - i kdyby to mělo být do šaškovského obleku.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 4.6.2019
 
Zdroj: