27. čvn, 2019

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Antonín Staněk - nemáš se za co stydět, dobrá práce!

No, nikdy jsem se raději ke svému spolužákovi ze střední nehlásila, ale teď můžu říct: Antonín Staněk - nemáš se za co stydět, dobrá práce!

Přečetla jsem si Tondův projev ze sněmovny a chválím. Taky si myslím, že stát má podporovat především péči o památky a historické dědictví. Živou kulturu mají podporovat v místě a v regionech, protože jen tam ví, co oslovuje lidi a má kvalitu. Všelijaké grantové komise jen podporují své kamarádíčky...

Divím se, že do hospodaření Národní galerie nebylo zasaženo už dříve. Považuji za skandál, když se někdo odvolaného ředitele zastává. Jakoby tím říkal: "My jsme nadlidé, my zákony respektovat nemusíme a peníze daňových poplatníků můžeme rozhazovat jak chceme."

O olomouckém Muzeu umění ani nemluvím - prostě se tady nadržovalo jednomu subjektu a kvůli tomu se klidně porušoval zákon - vše na úkor kvality a na úkor dobrého hospodaření. Lidi, kteří něco takového obhajují jsou buď naivní idioti, kteří naletěli argumentaci šíbrů nebo jsou to ti šíbři.:V Olomouci víme své.

Jediné, co ministru kultury vytýkám je to, že podlehl nátlaku a podal demisi a nesmyslně hájil veřejnoprávní média. Když odhlédneme od neobjektivity zpravodajství, zůstává tady tristní programová a tvůrčí úroveň, za kterou si ředitel ČT víc jak dvoumilionovou odměnu fakt nezaslouží! Ale to je věc Rady České televize a já se za ně stydím a doufám, že s tím politici něco udělají.

V projevu také naznačil, že je špatné, když se neměří všem stejným metrem a to si říkám, že by se něco ve vládě pohnulo? Nechci být přehnaně optimistická, ale konečně jsme měli ministra kultury, který věděl, co má dělat. Ministr kultury nemá být oblíbený pražskými umělci, má se starat především o památky, protože o ty se nikdo jiný nepostará!

Autor:  Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 27.6.2019

Zdroj:

https://www.facebook.com/eva.hrindova/posts/10215396254004712