1. říj, 2019

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Bude svoboda slova definitivně zničena?

Položme si otázku: Podaří se nám lidem otevřít oči dřív, než bude svoboda slova definitivně zničena?

Stihneme informovat dostatek lidí dříve, než nám to bude znemožněno? Máme ještě čas? Z mnoha událostí si odvozuji, že to spíše nestihneme. V některých oblastech už došlo k nevratným změnám a myšlení lidí je zásadně poškozeno. Stali se z nich nemyslící bytosti, které jsou připraveny lynčovat, omezovat, zavírat lidi do vězení.

Nejvíce to pozoruji v oblasti zdraví. Reakce lidí na domácí porody jsou doslova děsivé - zloba, nenávist, fanatismus, který si nezadá s útoky na nepřátele "socialismu" v minulém režimu. Dřív se útočilo na kulaky, dnes na "lesany" a biomatky.

Opravdu musím smeknout před prací "píárových" oddělení farmaceutických firem. Nejprve si podmanily média svou inzercí a dnes si mohou s lidmi dělat prakticky co chtějí. Lidé nepotřebují fakta, mají jasno předem. V této oblasti je už dokonáno. Chystají se drakonické tresty, budou se odebírat děti a rodiče, kteří se nepodvolí se budou zavírat do vězení. Možná se dočkáme i veřejných dopisů pracovních kolektivů, které budou vyzývat k exemplárním trestům.

S islámem a s migrací to jde hůře. Přece jen se těžko zakrývá, že není vše růžové a bez problémů. Je jich tolik, že jsou viditelné i přes snahu médií je zakrývat. Tak se na lidi musí jinak - vymýšlí se skazky o integraci, o tom, že exponenti islámské víry jsou nenávistní kvůli nám a že my je k té nenávisti nutíme. Apeluje se na dobro a lásku, které asi má totalitní náboženskou ideologii polidštit. Tady to jde pomaleji a i v zemích, kde je propaganda propracovanější, se začínají lidé bouřit.

Paradoxně nás možná tlak na přijetí netolerantní ideologie zachrání. Možná to lidi přinutí bránit se. Ale nebude už pozdě???

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 1.10.2019

Zdroj:

https://www.facebook.com/319708341981177/photos/a.319715551980456/394332794518731

https://cs.gatestoneinstitute.org/14671/osn-valku-svobode-slova