19. říj, 2019

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Hranice

Neměli bychom zapomínat, že u hranic Evropy stále čekají zástupy migrantů. Žádné naše malé problémy to nemohou zakrýt...

Jediné dvě země, které se na Západě jevily jako připraveny k obraně - čímž mohly strhnout lavinu dalších - otočily.

V Itálii se podařilo odstavit Salviniho (i když k tomu sám přispěl riskantním pokusem vyvolat předčasné volby). V Rakousku to nevypadá moc dobře s Kurzem, možná udělá koalici se Zelenými. Naše země tak bude mít otevřenou hranici se dvěma zeměmi, které hazardují s migrací a s bezpečnostní situací. Do toho se do Evropy vrací fanatičtí bojovníci IS a to by také žádného obyvatele Schengenu nemělo nechat v klidu.

Co bude dál? Uvidíme, jak na politické obraty Itálie a Rakouska budou reagovat jejich obyvatelé. Nechají si změnu kurzu líbit? Musíme spoléhat na jejich schopnost se bránit. Přičemž na obyvatele Německa bych nespoléhala a prostě bych dělala vše proto, abychom mohli s Německem uzavřít hranice. Vypadá to ale, že obyvatelům Prahy vůbec nevadí, že jejich město se stává rejdištěm podivných existencí a multikultura se všemi jejími negativními projevy je Pražany vítaná. Jinak by přece nevolili Piráty.:Máme chvilku čas, protože než se obávaná multikultura přelije z Prahy a středních a západních Čech k nám na Moravu, bude to chvilku trvat.

Co můžeme dělat? Mnoho toho není - snad jen nebát se projevovat aktivně své názory. Ať politici jasně slyší, co se nám líbí a nelíbí, koho podporujeme a koho ne. A ať je to tak nahlas, že to přehluší i vysílání veřejnoprávních médií.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 19.10.2019