27. lis, 2019

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Odmítej násilí legislativou

Otevřená společnost natočila video, kde se nechutným útočením na city snaží získat podporu pro přijetí Istanbulské úmluvy...

Násilí na ženách je odporné a nikdo soudný ho nebude schvalovat. Dávat ale do souvislostí jakoukoliv legislativu s prevencí proti takovému násilí je nezodpovědné! Mylně se snaží vyvolat dojem, že bez přijetí úmluvy se nepodaří násilí na ženách zastavit.
 
Jedinou prevencí násilí na ženách je osvěta, která bude učit ženy se bránit a hlavně se vyhýbat nebezpečným situacím. Opravdu není normální, když se žena sama opije v baru a pak jde s cizincem na pokoj. Když ji tam onen muž znásilní, neochrání ji žádná úmluva. Naopak rétorika genderových bojovnic učí ženy, že si mohou dělat co chtějí a za jakékoliv násilí na ženách je odpovědný jen muž, který ho páchá. Ale přiznejme si - vyhledávat nebezpečné situace, vytvářet je a pak útočit na muže jako jediné pachatele je poněkud nešťastné. Ženy samy jsou odpovědné za své chování a je pro ně jednodušší se do nebezpečných situací nedostávat - bez ohledu na to, co tvrdí trhlé feministky. Vždy to tak bylo a vždy to tak bude. Když taková situace nastane, je pozdě na to přehodnocovat své postoje. 
 
Je odporné, když různé genderové a feministické spolky vtloukají ženám do hlav, jak si mohou dělat co chtějí a pak společné pláčou nad tím, že nezodpovědné chování žen produkuje situace, které muži zneužívají. 
 
A úplně nejodpornější je, že odporné příklady násilí na ženách používají aktivisté k tomu, aby protlačili nechutnou úmluvu, která na násilí na ženách nebude mít žádný vliv. Naopak - jen dá do rukou aktivistů další klacky, kterými budou bořit přirozené uspořádání řádu věcí a dále budou ženy oslabovat. Protože úmluva ženy extrémně pozitivně diskriminuje, což zase bude odhánět muže a bude nadále komplikovat normální vztahy mezi muži a ženami.

Video zde:

https://www.youtube.com/watch?v=6n47iYH0FWM&t=13s

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 27.11.2019

Zdroj: