23. čvc, 2020

NAŠTVANÁ MATKA EVA HRINDOVÁ: Obtěžování

Letní dny a hrozba budoucího dění mě logicky odvádějí k nějakému méně exponovanému tématu...

Jako je třeba stěžování si některých dam na mužské obtěžování.

Neustále a stále dokola se zaměňuje nemístné chování, které hraničí s kriminálním a obyčejná mužská chuť dobývat a lovit ženu. To druhé žel mizí a ubývá - právě i pro ty věčné mravokárné debaty o mužském šovinismu a nepřiměřeném chování.

Normální svět je ale na mužské dobyvačnosti a touze dobýt ženu postaven. Je motorem jeho aktivit a práce na sobě. Kvůli ženám se muži snaží být úspěšní, protože moc dobře ví, že chtějí-li mladou a plodnou ženu, musí ji umět zabezpečit.

Mnohé ženy se z hloupé nevědomosti snaží muže předělat a formovat ho k větší citlivosti a ohleduplnosti. Ne, že by se muž neměl chovat slušně! Ale sebrat mu možnost lichotit ženě a oceňovat její ženské přednosti? V tomto ohledu si míru takového mužského chování nastavují ale samy ženy - každá ho má totiž jinde. Proto ho nelze plošně "regulovat".

Pro mě jsou pokusy mužů s nepřehlédnutelným sexuálním podtextem svým způsobem lichotivé, ale nereflektuji na ně. Někteří pánové mi ale stejně píšou každý den a stále dokola a neodradí je ani mé sveřepé mlčení. Denně mě žádá několik mužů o přátelství a z některých ta touha po sociálním kontaktu čiší na sto honů a to doslova. Jsou tak zoufale nevynalézaví, až je mi jich vlastně líto.

Ženám neprospívá trojčení okolo "metoo", ale ani rozmach internetu a sociálních sítí. Snadno dostupné porno a nesebevědomé ženy, které přistoupí na cokoliv, jen aby si udržely muže, ničí normální trh dvoření a flirtování. Starší ročníky si s tím nějak poradí, ale mladé to postihuje deformací vztahů a také snižováním kvality sexu, z kterého se vytrácí opravdový duševní prožitek.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 23.7.2020

Zdroj:

https://www.facebook.com/eva.hrindova.9/posts/171488197761182


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!