31. led, 2018

NÁZOR ČTENÁŘE: MICHAL BRAND: Volby v ČR říkají o pohrdání naší zemí ze strany globální kavárny víc..

“Volby v ČR říkají o stavu západní demokracie víc, než je libo, píše Washington Post”, hlásá titulek na webu Novinky.cz.

Autorka komentovaného a jen částečně citovaného článku, multi-kulti soudružka Anne Applebaum, jeden z idolů pražské kavárny a bezpochyby někdo, ke komu kavárna vzhlíží s mentalitou lokajů a služek, jak již řekl ve vzácném sebehodnocení kavárny Jiří Menzl, ale ve svém textu napsala mnohem zajímavější věc na adresu naší země, kterou Novinky, kdovíproč, necitují: Disgusting? Absurd? Only in the primitive East?

Takže, milá kavárno - tohle jsi pro ten "Západ", který tolik obdivuješ a tolik se mu snažíš vlézt do .......: "Nechutný Absurdní Primitivní Východ". Předchozí herrenvolk nás Čechy nazýval smějící se bestie. A nemysli si, milá naivní kavárno, že by se to změnilo, kdybys svým idolům v Bruseli nebo v Berlíně nebo v Paříži do té zadnice vlezla a nacpala tam i celou naši zemi a její budoucnost. Vždycky pro ně budeš primitivní nechutný Východ. Jen ti to nebudou říkat nahlas, když ve svém lokajství obětuješ vlastní zájmy a zájmy celého českého národa za kousek žvance z panského stolu.

Jiří Drahoš byl kandidát, který prý "bude pozitivně vnímán v zahraničí" - u těch, kteří námi pohrdají, na naše zájmy a naše názory z vysoka..... Za poslušný souhlas s čímkoli z Brusele by (po)slušného Drahoše jistě chválili. Na Zemana budou nadávat. Ano tyto volby byly mezi (po)slušností a lokajstvím na straně jedné a mezi "hulvátskou" rvavostí za zájmy vlastní země a vlastního národa. Vyhrála naděje na obhajobu zájmů naší vlasti a českého národa. Ale boj a úsilí o prosazení našich národních zájmů, práce ve prospěch prosperity a rozvoje naší vlasti, nutná trvalá snaha o získávání respektu jako hrdého, samostatného a ne-lokajského národa, toto vše jedněmi volbami ani zdaleka nekončí. Ani těmito volbami, ani žádnými příštími, protože úsilí, snaha a práce nikdy nekončí a nikdy končit nebude.

Post scriptum: Jen mimochodem, kde jsi, milá naivní kavárno, ztratila vlastní hrdost a víru ve vlastní schopnosti, že se místo stání na vlastních nohou plazíš po zemi a lísáš se do přízně těm, kdo tebou více či méně otevřeně pohrdají ?

Autor: Michal Brand, Praha, ČR, 31.1.2018

zdroj: