12. úno, 2018

NÁZOR ČTENÁŘE: IVAN MÜLLER: Suché splavy aneb vodáci & malé vodní elektrárny + nenávistná kampaň ČT

V posledních letech, která jsou hodně suchá, si vodáci & ekoteroristé neustále stěžují na malé vodní elektrárny (MVE) a jejich suché splavy v létě. Kampaň proti MVE se vystupňovala poté, co MVE podpořil i prezident Zeman. Na ČT 24 označil moderátor MVE dokonce za barbarské...

Vodní právo platí od středověku
Některé mlýny a vodní elektrárny mají vodní práva (vodní právo je právo, používat vodu řeky nebo potoka k hospodářským účelům a je tu od středověku). V době, kdy tyto stavby vznikaly, mlely mouku - dnes vyrábějí elektřinu. Mouka i elektřina je pro lidstvo životně důležitá, tohle může popřít jen idiot.
 
Hitler - Stalin aneb Ekoteroristé minulosti
Jako první od dob středověku zakázal provoz malých mlýnů a vodních elektráren v soukromých rukou německý diktátor Adolf Hitler. Němci chtěli mít pod kontrolou produkcí obilí od sedláků a také nechtěli, aby byli soběstační jak surovinou, tak energeticky. Malé mlýny a MVE byly povinně zapečetěny. Po válce byl provoz MVE nakrátko obnoven, jenže pak přišel komunismus. Stalinovi pohůnci, začali kolektivizaci a tlupy nenechavců a svazáků s palicemi rozbíjeli mlýnská zařízení a turbíny, kola odváželi do šrotu a dostávali za to pár odznáčků.
 
Vodáci & dnešní ekoteroristé
Vodáci a dnešní ekoteroristé z různých neziskovek neustále poslední léta útočí na MVE. Prý likvidují ekosystém, faunu i flóru. Není nic hloupějšího než takováto tvrzení. Majitelé MVE mají k řece, kde stojí jejich mlýn a malá vodní elektrárna, blízký vztah. Vědí, jak se mají v takovémto prostoru chovat, aby neublížili ani vodě ani jejím obyvatelům (ryby, raci, kachny, labutě), ani okolní přírodě. Jsme střecha Evropy a je třeba u nás v Česku vodu zadržet! Ve středověku bylo u nás 3 krát více vodních ploch na malých tocích. U těchto rybníčků jsou často vidět torza vodních děl.Tato díla často fungovala tak, že přes noc se zadržela voda a na pár hodin ve dne se dílo pustilo. Dnešní legislativa to neumožňuje. Jen státní podniky ČEZ a státní podniky "Povodí" mají výjimky. Hloupí ekoteroristé, kteří používají přírodu jen jako rukojmí pro svoje granty a dotace, tvrdí, že MVE vodu a přírodu ničí. Opak je často pravdou. Někdy i hloupí vodáci v těchto lživých tvrzeních podporují tyto ekofašisty, přitom "vodácká stopa", je na řece vidět mnohem více: Od kempování až po odpadky, které s sebou vodáctví v místě řek nese. 
 
Záchrana starých mlýnů a přirozeného vodního prostředí
Pro mnohé mlýny jsou dnes malé vodní elektrárny záchranou před zkázou. A mnozí vodáci a ekoterorisé by si měli uvědomit, když pojedou zase kolem suchého jezu, že možná to byl kdysi právě tento mlýn, co živil nebo zachránil před hladem jejich předky. Je zajímavé, že ekoteroristé se zaměřují na malou skupinu provozovatelů MVE, ale unikají jim velké zábory orné půdy na haly nadnárodních korporátních firem. Na to zjevně nemají odvahu. A nebo je to jinak a jsou od nich placení? Mělo by to svou logiku. 
 
Prezident Zeman a podpora MVE vyvolala útok ČT 24
Prezident Miloš Zeman zcela otevřeně MVE podporuje, protože ví, že jsou pro naše vodohospodářství a energetiku přínosem. To samozřejmě vyvolalo nenávist hlavně v Pražské kavárně a její hlásné troubě "veřejnoprávní" ČT. Ta nedávno vysílala o tomto tématu několik příspěvků. Byla z nich vidět jasná manipulace s fakty, prostor k vyjádření měli hlavně již zmínění ekoteroristé a někteří vodáci. Moderátor ČT 24 dokonce označil MVE za barbarství. To už je přes čáru. Od středověku fungující systém je prý barbarský! Do Evropy se tlačí hordy barbarů, kteří ničí vše, co jsme v Evropě po tisíciletí budovali a ČT označí práci našich předků za barbarství a pravé barbary veřejně podporuje a adoruje! Fuj, je mě stydno a zle, z této laciné ubohé propagandy, kterou novináři dělají jen proto, že se MVE zastal prezident Zeman! Je zcela evidentní, že cokoliv dnes prezident Zeman označí za dobré, pražská kavárna a její novináři ihned označí za barbarské. MVE, mlýny a jejich uživatelé si ovšem tuhle "zlou nenávist" nezaslouží!
 
Ladovské mlýny tak prosí o úctu, kterou si zaslouží a trpělivost při jejich obnově, řeky s nimi počítají!
 
Autor: Ivan MÜLLER, Jižní Morava, ČR, 12.2.2018