27. úno, 2018

NÁZOR ČTENÁŘE: Česká televize - zdroj jednostrannosti

Opět se potvrdil nevyvážený a propagandistický trend ve veřejnoprávní české televizi. Při sledování Debaty V.Moravce jsem nedokázal potlačit neodbytnou myšlenku, že tohle snad už musí otevřít oči i nejvíce zarputilým příznivcům Evropské unie. Bohužel, možná ani tohle nestačí.

V nekonfrotačním a přátelském tónu se nesla debata o reformě a směřování EU, které se zúčastnil ministr zahraničních věcí v demisi za ANO Martin Stropnický, předseda ČSSD Jan Hamáček a filozof Václav Bělohradský. Protichůdné názory a postoje nereprezentoval nikdo. Propaganda doslova stříkala na obrazovky koncesionářských poplatníku, ale vrcholem bylo sdělení pana filozofa - slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, protože nikdo nebude vědět, co to je. Následovaly věty o zákonité nutnosti vzniku Evropského státu, zraněné české zemi neschopné pochopit výhody EU, o nutnosti přijmout euro i v situaci, kdy to není výhodné, ap. Ztráta tísíce pracovních míst, nutnost vysvětlovat lidem co je nejlepší a ......

Vydržel jsem ještě krátký záznam vystoupení Junkera, kde mluvil o lodi, která musí rychle vyplout z přístavu,aby chytila vítr a nutnosti , aby ji řídil jediný kapitán.
Pak jsem televizi vypnul.

Prosím , Vy všichni ,kterým jenom trochu záleží na vlastní zemi a našich dětech, pro které je rodná země pojistkou bezpečné a svobodné budoucnosti - zamyslete se!

Předání tak zásadních kompetencí mimo své národní, volené zástupce , je výsměch všem , kteří položili za samostatnost naší republiky své životy. Nebudeme rozhodovat ani o tom, kdo bude v naší zemi žít, veškerá sociální, energetická a bezpečnostní politika přejde na Brusel. Díky možnosti přehlasování lze de facto řídit z Bruselu cokoli. Euro má v tuto dobu jediný efekt. EU potřebuje svázat po Brexitu zbylé státy jednotnou měnou zejména proto, aby případný budoucí Czechxit byl nemožný a neúměrně složitý. Ekonomika jistě může naším odchodem ztratit, ale krize 2013 také nebyla jednoduchá, sankce za nepříjímání migrantů budou pro ekonomiku velkou, dlouhodobou zátěží a pokud pro nás ani svoboda nemá takovou hodnotu, že jsme schopní pro ni obětovat část ekonomického profitu, čeká nás neradostná budoucnost vazalů silných evropských hráču - Německa a Francie.

Ekonomiku státu můžeme změnit.

Svobodu státu opět nabydeme jenon ztěžka a za cenu velkých obětí.
Letos si připomínáme 100. výročí vzniku našeho státu. Není potupné, abychom těch sto let, ve kterých se naše vlast zmítala v divokém víru dějin, abychom je zahodili jen tak do odpadkového koše ?

Říkají, že musíme být v EU, protože tak patříme do Evropy. Jenže Evropa, to jsme my! My jsme střední Evropa, srdce Evropy, země, kde jsou ideální klimatické podmínky, bez zásadních živelných pohrom, země plná přírodního bohatství, kulturních a historických památek, úspěšných a statečných lidí. Bezpečná a krásná zem.Řečí developerů, pozemek na dobrém místě, který se někdo cizí snaží získat, ovládnout, zcizit.

Dokonce se už ani nezastírá snaha o vytvoření jednotného evropského státu s dominatní a nedemokratickou centrální vládou. Merkelová už netají svůj význam. Je lídr EU, ona žádá po neposlušných státech, ona podmiňuje dávky poslušností. Musíme si uvědomit, pokud naše tzv. demokratická pravice kritizuje komunisty v českém parlamentu a vzhlíží k EU, proč ji nevadí bruselští komunisté, socialisté,neomarxisté,nedemokratické přehlasovávání a vydírání národních států?

Možná proto, že naše pravice vlastně žádnou pravicí není ? Že schovává svůj neomarxistícký koncept pod roušku demokracie ? Tisíce lidí umírali. Legionáři, lidé během německé okupace, lidé během ruské okupace, v komunistické totalitě, v boji na frontách, v žalářích nebo umučením.

Pro tyto oběti musíme Český stát zachovat svobodný a ne pouze hloupě diskutovat, jaký byl tábor v Letech a hádat se o slovíčka. Podstata naší budoucnosti tkví v tom, jak se my všichni postavíme k tlaku z EU. Jak naši politici zareagují, v případě že dojde na sankce.
Bohužel na naší politické scéně, kromě SPD, není strana ochotná hájit nezávislost České republiky. TOP 09, Starostové i Lidovci jsou přesvědčeni o zbytečnosti národních států. ČSSD ztratila své voličské hlasy díky zoufale proevropské a promigrační politice. Komunisté lavírují mezi chutí odejít spíše z NATO než se vzepřít Unii, protože posty europoslanců jsou prostě lukrativní záležitost. Piráti mají tak blízko k postoji se Zelenými, Žít Brno a Antifou, že o podpoře národních zájmů nelze ani přemýšlet a ANO ? To jede po dvou kolejích naráz.

Směrem k národu kritizuje EU, směrem k EU vyzvedává svůj proevropský postoj. Ale patrně spíše ten k dotacím. Kdo nás tedy bude bránit, až se naplní projev Merkelové, že otázky solidarity s migranty budou vyřešeny do června ? Až se bude rozhodovat o předávání zásadních kompetencí do Bruselu?

Je to na každém z nás.

Autor: Petr Stuchlík, Želechovice nad Dřevnicí, ČR, 27.2.2018