8. bře, 2018

NÁZOR ČTENÁŘE: Proč vadí Zdeněk Ondráček?

V poslední době je v médiích propírána minulost Zdeňka Ondráčka před Sametovou revolucí, kdy měl mlátit obuškem pokojné demonstranty. Ovšem to je pouze záminka pro antikampaň proti jeho osobě. Skutečný důvod, proč tzv. demokratické strany chtěly zabránit jeho předsednictví v komisi pro kontrolu GIBS, je mnohem hlubší.

Zdeněk Ondráček působil po Sametové revoluci v řadách policie jako vyšetřovatel, a to konkrétně na Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality. Mezi kauzami, které řešil, je nejvýznamnější kauza Opencard, která se týkala některých politiků z ODS, zejména Pavla Béma a Bohuslava Svobody. Vyšetřování se mu nepodařilo dokončit, protože úředníci na pražském magistrátu byli předem informováni o prohlídce, kterou Ondráček chystal, a stačili zničit všechny důkazy. To Ondráček detailně popisuje v rozhovoru pro Hospodářské noviny z roku 2012.

Tzv. demokratické strany neustále hovoří o údajném ohrožení demokracie v ČR. Avšak jediné, co je ohroženo, je jejich přístup ke korytům – proto se chtějí mstít a proto je také Zdeněk Ondráček nazval demokratickou žumpou. Můžeme si myslet o Andreji Babišovi, Tomiu Okamurovi a dalších politicích cokoliv, ale upřít jim nelze to, že se jim úspěšně daří odstavit od moci stávající mafiánské a korupční struktury.

Autor: Lev Bronstein, Praha, ČR, 8.3.2018

Text rozhovoru:

https://archiv.ihned.cz/c1-56944620-e-maily-o-opencard-z-pocitacu-zmizely