14. dub, 2018

NÁZOR ČTENÁŘE: Politický rasismus

Rozmohl se nám tu takový nešvar. Na politické scéně zavládl efekt, který se bez uzardění dá nazvat politickým rasismem. Strany, které díky svému neschopnému a nedůvěryhodnému vedení a díky svým pochybným politickým programům neodpovídajícím realitě, skončili ve volbách v dolní desítce, těsně nad čarou, se semkly a podpírajíc jeden druhého, rozhodli se bojkotovat stranu, která oproti nim uspěla...

Bylo až příliš okaté, jak se různí redaktoři a tzv. žurnalisté snažili nachytat některého člena dotyčné strany na slovním obratu nebo vyjádření, které by se dalo použít proti němu. Nemusím asi zdůrazňovat, že bojkotovanou stranou je SPD. V programovém prohlášení SPD nenašli nastrčení novináři nic, co by stranu mohlo poškodit. Rozjeli kampaň o xenofobii, nacionalismu, fašismu, ale cítili, že to jsou jen slova. Přesto v každé debatě nezapoměli zmínit, jak je dotyčná strana fašizující a populistická. Vůbec je nezajímal ani výklad těchto slov, ani neuváděli žádné argumenty pro svá tvrzení. Muselo stačit, že prostě je to tak. Každý kdo zvažuje vystoupení z EU pomocí referenda nebo zákaz agresivní ideologie neslučitelné s demokracii a ústavou je podle nich jasný populista a xenofób.

Jako dar z marxistických nebes jim muselo připadat vyjádření pana Okamury k táboru v Letech. I když neřekl cokoli špatného, naopak odsoudil všechny zločiny proti lidskosti prováděné během druhé světové války, stačilo jim to téma- pracovní tábor, které okamžitě rozpracovali do všech svých komentářů. Přitom šlo o úplně jinou kauzu, Lidoveckou kauzu mrhání veřejných peněz daňových poplatníků na zcela zbytečnou likvidaci fungující firmy a budování nejdražší piety v dějinách státu. Asi proto právě Lidovci osočovali pana Okamuru nejhlasitěji.

Historici vyvrátili tvrzení o koncentračním táboře, který podle nich nebyl skutečným koncentračním táborem v pravém slova smyslu ,přesto jsou posměšně ,v souvislosti s SPD, neustále předhazovány útoky o popírání utrpení obětí nacismu.. Pan Okamura se omluvil , i když neměl za co, ale mašinerie už se rozjela, namazaná a plně funkční.

A teď je současná situace taková, že nikdo by si vedle této strany do vlády nesedl, protože se to prostě nedělá. Každá je nálepkuje jako extrémisty, ale straně Pirátů, která je svým zaměřením k levicovému extrémismu typu Antifa blízko, tak nikdo neřekne. Jde o podobnou situaci, jako při rasismu. Označí se objekt, v tomto případě politická strana zvolená půl miliardou hlasů, a kdokoli by s ní chtěl mít něco společného, okolí ho odsoudí, pošpiní a politicky likviduje. V tom mu pomáhají snaživá veřejnoprávní média, která ostatním politikům a politickým komentátorům přímo nahrávají na smeč. SPD jsou ti, kteří by podle jiných neměli mít nárok na funkce v parlamentu, v komisích, ve vládě. Jako by měli lepru. A jejich půl milionu voličů zřejmě také.

Toto je aktuální stav naší nemocné demokracie , která by měla stát na volné a rovné soutěži politických stran. Toto je situace ve společnosti, kde už není pro odsouzení potřeba předkládat důkazy, ale stačí jen ukázat prstem. Nepřipomíná Vám to trochu totalitní způsoby bolševismu a nacismu. Nebo prostě čistý rasimus, založený nikoli na barvě pleti, ale na odlišných názorech. Bolševici měli heslo, kdo nejde s námi , jde proti nám. Je zřejmé, že právě ti, kteří takové myšlení mají a používají ho, mají k bolševikům, k totalitě a extrémismu blíž, než kdokoli jiný. Smutné je zejména to, že není z jiných politických stran slyšet odvážný hlas, který by se ozval a řekl - takto to přece nejde. Pro přesnost, pár odvážných se ozývá, ale politické struktury jejich stran je umlčují.

Podobnou situací prochází všechny strany v Evropě, které mají na současnou evropskou politiku kritický nebo odlišný názor. Francie, Belgie, Německo- všude se tzv.proevropské strany semknou ,aby potlačili kritické hlasy. Tak jako správní rasisté, dívají se opovržlivě na jakoby nesystémové strany, které ale přitom nabírají na síle hlasy svých voličů, protože jediní opravdu zastupují jejich zájmy a jedině je zajímá, co občané potřebují, aby mohli bezpečně a klidně žít.Populismus není špatný. Vlastenectví a národní hrdost není špatná. Jsou to předpoklady pro nalezení správné cesty ze zoufalé situace, ve které se Evropa díky marxistickým a levicovým experimentům nalezá.

Důvod tohoto nedemokratického, politického rasismu bude asi zakopaný jinde. Všechny strany, kromě postihovaného SPD, jsou pro zachování členství v EU za každou cenu a nepodporují v žádném případě svobodné hlasování o tomto tématu v referendu, kde by se mohli občané vyjádřit. Odchod z EU by znamenal především konec dotačním programům. Dotace a jejich rozdělování představují obrovskou ekonomickou i politickou moc. A o tu se nechce připravit žádná strana v parlamentu. Kromě SPD.

Bylo by jednoduché říci, co jsme si zvolili, dobře nám tak. Jenže situace se mění rychle a snadno se můžem přiblížit k předčasným volbám. A je opravdu na nás všech, pokud by se to stalo, zda novou příležitost využijeme, zda zvládneme politický reparát, nebo jestli zase podlehneme hloupým frázím a otřepaným, nezásadním tématům.

Autor: Petr Stuchlík, Želechovice nad Dřevnicí, ČR, 14.4.2018