23. srp, 2019

NÁZOR ČTENÁŘE: Braňme sochu maršála Koněva !

Výročí 21. srpna 1968, kdy došlo k invazi vojsk Varšavské smlouvy na území Československa, je každý rok nechutně zneužíváno k politické propagandě pražské kavárny...
 
Stupňují se útoky proti řádně zvoleným ústavním činitelům, zvláště pak proti prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi, kteří jsou naprosto nepochopitelně s invazí spojováni – a to i přesto, že Miloš Zeman byl pro nesouhlas s invazí vyloučen z KSČ.
 
Fanatičtí kavárníci opět poničili pomník maršála Koněva v Praze. Jejich dlouhodobým cílem je odstranění tohoto pomníku. Nedokážou unést, že je to právě Sovětský svaz, kdo má lví podíl na osvobození naší vlasti od německého zla. Blábolí nesmysly, že prý nás neosvobodili, ale jen si podmanili. Vůbec ale nehledí na to, že v té době šlo o holé přežití. Na rozdíl od nacistického Německa nikdy Sovětský svaz neměl v úmyslu provádět genocidu českého a slovenského národa. A proto byl příchod Rudé armády opravdu osvobozením.
 
Že jsme se po válce stali komunistickou zemí? Poděkujte západním spojencům z Velké Británie a USA, kteří s tím souhlasili na Jaltě! Ale to už je historie, která se vám nehodí, že…
 
No a teď k té samotné invazi. Jednalo se o invazi všech států Varšavské smlouvy, nikoliv pouze Sovětského svazu. Dle stejně zvrácené logiky, jakou pražská kavárna uplatňuje, bychom měli nenávidět i Poláky, Maďary a Bulhary. Vidíte, jak je to zvrácené?
 
Fanatismus pražské kavárny došel tak daleko, že Rusové žijící v Česku jsou verbálně a někdy i fyzicky napadáni. Sám jsem toho jednou byl svědkem, kdy opilý kavárník sprostě řval na Rusku v autobusu. Naštěstí zůstalo jen u slov.
 
Dle pražské kavárny musíme milovat muslimy, abychom nebyli rasisté. Ale zároveň musíme nenávidět Rusy. Vidíte v tom logiku? Já teda ne.
 
Nejnověji ohlásila radnice Prahy 6 na Facebooku, že poničení Koněvova pomníku je „vox populi. Hm, tak jestli je vandalismus opravdu „vox populi“, tak to hodně vypovídá o úrovni místní populace, zvláště když se procházím po ulicích Prahy, kde skoro nelze najít neposprejovaný dům. A výzvu radnice, aby si Koněva umístila ruská ambasáda na svou zahradu, nelze považovat za nic jiného než za hloupou provokaci.
 
Takže přátelé, cílem každého z nás by tedy mělo být to, aby pomník maršála Koněva zůstal na svém místě a nepoškozen. Hledáme dobrovolníka, který Koněvův pomník očistí stejně, jako byl nedávno očištěn Karlův most. Vy ostatní můžete psát na radnici Prahy 6 a postavit se za zachování Koněvova pomníku.
 
Autor: Lev Bronstein, Praha, ČR, 23.8.2019
 
Kontakty na Prahu 6 jsou zde:
 
Podatelna: podatelna@praha6.cz
Starosta Ondřej Kolář: okolar@praha6.cz
Místostarosta Jakub Stárek: jstarek@praha6.cz
Místostarosta Jan Lacina: jlacina@praha6.cz
Místostarosta Jiří Lála: jlala@praha6.cz