28. říj, 2017

MONIKA PILLONI: ŽÁCI VYSLÁNI DĚLAT ROZHOVOR S MIGRANTY. NEBEZPEČNÉ & NEZÁKONNÉ: JDE O NEZLETILÉ

Itálie: Žáci základní školy v Terstu byli učitelkou vysláni udělat za domácí úkol na ulici rozhovor s migranty. Rodiče neinformovala a vystavila tak nezletilé nebezpečí. Učitelka se snaží dětem vnutit vítačskou ideologii.

14-ti letí žáci vysláni dělat rozhovory s migranty.

Žáci dostali zcela zvláštní domácí úkol, který vyvolal mnoho nepokojů. Učitelka v Terstu zadala třídě v Borgo San Sergio za domácí úkol interview migrantů.

Ano čtete správně: Rozhovor s migranty.

Žáci museli "zastavit migranty a vyptávat se jich na jejich osobní příběh".

Věc se dostala do médií díky stížnosti matky, jejíž dcera je jednou ze žáků nucených se jít vyptávat migrantů, jak tráví jejich den. Deborah Clari, která je zároveň prezidentkou společnosti Tiaiutiamonoi Onlus v Terstu (organizace pomáhající občanům v nouzi), napsala na Facebooku, co se stalo a obrátila se o pomoc k radní, Monice Canciani: „Zdá se ti to normální ? - píše matka ve zveřejněném příspěvku na stránce Facebooku - Trieste Sepolfar. Mluvíme o dětech ve věku 13-14 let! Jeden chlapec dokonce oznámil, že mu migrant sprostě nadával, a tak musel utéct. S tím vším, co se proslýchá, že se děje, dají takový úkol? Nemůžeme být klidní ani ve škole. "

Autorka publikované zprávy mimo jiné řekla: tato učitelka vyvíjí na děti „levicový politický nátlak, místo toho, aby jim dala prostor k utvoření vlastního názoru. Mé dceři, jen proto, že se zmínila, že ne všichni migranti nejsou političtí uprchlíci a ne všichni z nich jsou zde na práci, učitelka řekla, že je rasistka. Takže, aby vyvolala dojem, že migranti jsou pouze chudí lidé, co utekli před válkou, družní, dobří atd.,zadala úkol, aniž by rodiče byli oficiálně informováni. Nikdy by takovou věc nepovolili. "

„Moje dcera – vysvětluje dále paní Clari – má 14 let a rozhodně nedovolím, aby se potulovala sama ve městě, natož aby zastavovala neznámé osoby, migranty či kohokoliv jiného a žádala osobní údaje z jejich života. Absurdní, nebezpečné a nezákonné! Mluvíme zde o nezletilých dětech. Poslala jsem řediteli školy mail, protože chci, aby byl informován o tomto incidentu a aby přijal opatření, co se učitelky týče . "

Paní Clari pokračuje: "Řídím sdružení, které se stará o chudé v mém městě, mé děti vidí chudé lidi, kterým pomáháme a zapojují se v této aktivitě. Vůbec se necítím rasisticky, když si myslím, že moji spoluobčané mají přednost před těmi, kteří nelegálně migrují do naší země."

Absolutní pravda vyjde najevo pravděpodobně v pondělí. Byla svolána naléhavá schůze s vedením školy a s rodiči.

Verze školy

Druhý den po tom, co se místní deník (Trieste Prima) zajímal o tuto záležitost, ředitel školy, Mauro Dellore, se samozřejmě snažil chránit reputaci školy a prohlásil, že se jednalo pouze o dobrovolný projekt,ve kterém byli studenti zapojeni během prvního měsíce školy, jehož cílem je přivést studenty k zamyšlení nad podmínkami migrantů včerejška a dneška a rozvinout jejich kritický smysl pro realitu. A někdo z rodičů prý informován byl. Pro tuto činnost byly navrženy texty ze školních antologií a různých novin, kde byly tyto otázky řešeny v historické době a dále dle politické orientace (např. články / videa, noviny... ).

Místní politika

Po svědectví matky 14leté žačky, se tato problematika okamžitě řešila na zasedání Městské rady v předloženém urgentním návrhu. Prvním signatářem byl Paolo Polidori (Liga severu Lega nord) spolu s dalšími většinovými radními (Rescigno per la Lista Dipiazza, Camber Forza Italia, Giacomelli Fratelli d'Italia a Tuiach ze smíšené skupiny). Tito všichni odsoudili gesto "zasílání" dětí k rozhovoru s cizinci, migranty, uprchlíky, ale také s italskými občany.

A o to zde právě jde, ať už je projekt povinný či ne. Zasílání dětí, za účelem rozhovoru k neznámým lidem je nebezpečné. Dítě ve škole jen těžko, ze strachu před špatným hodnocením, odmítne to, co po něm učitelé chtějí.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 28.10.2017

zdroj:

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/compito-alunni-mandati-intervistare-migranti-strada-1456631.html

http://www.triesteprima.it/cronaca/14enni-mandati-a-intervistare-profughi-per-strada-la-denuncia-di-una-mamma-25-ottobre-2017.html

http://www.triesteprima.it/cronaca/intervista-ai-migranti-il-preside-compito-facoltativo-avvisati-i-genitori-degli-alunni-interessati.html

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=630808