30. říj, 2017

MONIKA PILLONI: ITÁLIE: NOVÍ CHUDÍ DŮCHODCI "NAKUPUJÍ" JÍDLO MEZI ODPADKY. MIGRANTI JÍDLO VYHAZUJÍ

Stále více italských důchodců nedokáže s malou penzí přežít měsíc, na jídlo nemají a tak chodí vyhrabávat jídlo mezi odpadky na tržištích. Na druhé straně migranti jídlo vyhazují, nechutnají jim italské recepty, priorita je wifi.

Noví chudí, důchodci ,,nakupují " mezi odpadky

Reportérka Marion Didier přináší ve své reportáži, v televizním pořadu ,,L ́aria che tira" na stanici La7, svědectví, jak se vlastně opravdu důchodcům v Itálii žije. Na situaci ,,vyhrabávání poživatin z odpadků" ze strany důchodců, se táže i prodavačů na tržišti.

Na otázku ,,co se dnes našlo?" důchodci odpovídají : salát, mandarinky ... druhá paní odpovídá zelenina ... pán má zase radost z kaštanů a snad najde i nějaký ten pomeranč či klementinku ... ještě prý musí hledat ... Stále více důchodců v Itálii vyhrabává z odpadu co zanechají trhovci, co nejméně zvadlou zeleninu a co nejméně otlučené ovoce, které by bylo ještě poživatelné ... malá penze jim prostě na celý měsíc nestačí.

Trhovci jejich situaci znají a někteří pro ně dávají zeleninu a ovoce, co se dá ještě okrájet, do bedýnek na kraj, vedle hromad s odpadem ...

Reportáž je z Milána z náměstí Martini, ale není to ojedinělá situace, stejný obrázek můžete v Itálii vidět kdekoliv jinde ...

Na tuto problematiku upozornil 27.10.2017 tímto videem také Matteo Salvini (leader Ligy severu) na svém fb profilu.

To je jedna specifická skupina lidí, kteří po celoživotní práci říkají, že to pro ně bylo v minulosti nepředstavitelné, že takto jednou skončí a v důchodu se budou muset hrabat v odpadcích ...

Pak je zde další specifická skupina lidí, která se na rozdíl od té první, nikdy ničím nezasloužila o rozkvět země, ale oni mají nárok bezplatně na všechno, i na přednostní bezplatné zdravotnictví ... jsou to takzvaní migranti.

Migranti - italské jídlo jim nechutná

Jak je to možné? Copak migranti neprchají před hladomorem?

Během posledních 4 let jsme svědky naprostého nevděku ze stran migrantů, kteří pohrdají jídlem a jejich prioritou je wi-fi na pokoji, peníze, značkové oblečení a smartphony.Kvůli těmto prioritám velmi často hromadně protestují a blokují příjezdové cesty a nebo ničí vnitřní vybavení hotelů či ubytoven a v nejednom případě také násilně zadržují pracovníky ziskovek, kteří se o ně láskyplně starají. Mají totiž také úklidový servis jako na hotelu, zajištěné lůžko v teple, plnou penzi a jako kapesné, každý den 2,50 euro na ruku. Ale italské jídlo jim nechutná ! Jídlo dokonce vyhazují: pečivo, rýži, těstoviny ... Takto se chovají lidé utíkající před hladem a bídou? Copak nám nepřicházejí vydělávat na důchody? Takto nám to přece vítačské partaje vysvětlují. S tím jak prokazují úctu k našim starším občanům, které někdy také okradou a ublíží jim, to tak tedy vůbec nevypadá ...

Zde je důkaz, že si důchodci a ani žádný jiný běžný občan s masivní a nekontrolovanou migrací opravdu nepřilepší ...

Ve videu, ve spodní části o migrantech, v titulkách v první ukázce se dočtete: My chceme peníze, tady to není dobré, náš hotel nemá wi-fi, musíme jít ven hledat wi-fi dva nebo tři km ... Jídlo není dobré, snídaně, oběd a večeře nejsou dobré ... To si od nás vyžaduje oběti, mnoho obětí! Není to dobré, jídlo není dobré! V další ukázce afričanky zuří, protože se jim nelíbí rýže. V dalším videu si migranti opět stěžují. Africký žadatel o azyl modrých zrdcadlových brýlích vysvětluje , že chtějí mít dobré jídlo a slušný život , mělo by to být jednoduché, ikdyž jsme imigranti .... vzápětí je v další ukázce vidět manifest, na kterém je napsáno ,,není dobré jídlo také voda." ANI VODA JIM NECHUTNÁ?

Jeden z příkladů plýtvání jídlem nám předvádějí vesměs ,, afričtí hosté" z kaséren Zanusso ve městečku Oderzo (viz. video - plné popelnice jídla po jejich obědě).

Je to jako facka do tváře milionů občanů Itálie, žijících pod hranicí chudoby.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 30.10.2017

Zdroj: 

https://www.facebook.com/salviniofficial/videos/10155248574318155/

https://www.youtube.com/watch?v=sNCSrxhLOqQ

https://www.youtube.com/watch?v=1PFL-u8WKDQ

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=630952